Sange dupa scaun

25-11-2009
andra_coman
Nu este medic/terapeut
andra_coman
Ce poate insemna sange dupa scaun pe hartia igienica? s-a intamplat cam acum 1 an prima data, acum cateva luni inca o data si acum cateva zile iar. Daca se intampla asa mai rar, ce poate fi? este putin sange dupa scaun, fara dureri. Varsta 25 ani. Astept un raspuns va rog. Multumesc
7 comentarii
0
25-11-2009, ora 12:31
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Poate fi vorba despre hemoroizi sau doar ati fost constipata si se mai intampla uneori sa apara putin sange in scaun.Depinde si de culoarea sangelui acum...
0
26-11-2009, ora 09:09
andra_coman
Nu este medic/terapeut
andra_coman
Culoarea sangelui este rosu normal si s-a intamplat de vreo 3 ori, dar la distante de timp. Mai astept raspunsuri, multumesc
0
26-11-2009, ora 11:56
nonni
Nu este medic/terapeut
nonni
hemoroizi sau fisuri anale cel mai sigur. faptul ca e rosu si e doar dupa scaun, indica faptul ca e de la anus, sau oricum aproape de anus in rect.
din moment ce s-a mai intamplat asi zice sa faceti macar o anuscopie.
0
26-11-2009, ora 11:56
nonni
Nu este medic/terapeut
nonni
cel mai probabil am vrut sa spun.
0
26-11-2009, ora 15:53
Ambonsarado
Nu este medic/terapeut
Ambonsarado
poate fi si o proctita hemoragica faceti o colonoscopie
0
26-11-2009, ora 18:16
andra_coman
Nu este medic/terapeut
andra_coman
Sangerarile au fost doar de vreo 3 ori la distante de timp. proctita hemoragica se refera la faptul ca sangele este prezent la fiecare scaun, nu? nu stiu nici eu de-aia va intreb pe voi cei de aici.
0
20-12-2009, ora 19:19
andreey90
Nu este medic/terapeut
andreey90
buna andra asa patesc si eu de cateva sapt...prima data a fost acum 2 luni apoi acum 2 sapt si chiar azi...sunt foarte speriat deoarece am citit pe internet si despre cancer d colon...tu ai fost la doctor? ce alte simptome mai ai ? multumesc poate lasi un mesaj... Craciun Fericit si Sanatate!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânge în scaun
  •