Sangerare dupa contact sexual. Efect ACC?

13-06-2014
matildamea
Nu este medic/terapeut
matildamea
Buna! Am inceput sa iau anticonceptionale Belara recomandate de medic si le-am luat din prima zi de menstruatie la ore fixe in fiecare zi. In prospect scrie ca esti protejata de la prima pastila luata in prima zi. In a 4 a zi am avut cont. sexual cu iubitul fara ejaculare inauntru si a 6 a zi la fel doar ca imediat dupa au aparut niste sangerari rozalii. Credeti ca poate fi efectul pastilelor?
1 comentarii
0
21-10-2014, ora 17:10
matildamea
Nu este medic/terapeut
matildamea
Si iar nu a raspuns nimeni. In caz ca mai este cineva in locul meu, da, era efect advers de la anticonceptionalele Belara si nu s-a mai repetat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hemoragiile postcoitale la femei (sângerarea după actul sexual)
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.