Sangerare dupa implant

15-11-2018
Liana100
Nu este medic/terapeut
Liana100
Am facut implant acum 10 zile.Am luat amoxicilina si Linex 9 zile. Totul a fost perfect pana azi.Nu m - a durut, nu a sangerat absolut deloc dupa implant si nici de atunci pana azi.Am luat in ziua implantului un paracetamol si un ibuprofen La fel si a doua zi. Azi, in pat, in timp ce citeam ( in pozitie orizontala si in liniste ) mi s- a umplut gura de sange.Am fugit la baie si am lasat sa siroiasca in chiuveta. A curs destul, mult mai puternic decat atunci cand iti curge sange din nas si s - a oprit. N- am mai stat la orizontala. Acum seara, la ora 22.00 a inceput iar.Eram tot in pat, citeam. Mi - a curs doar o gura plina de sange.M- am sculat si am mers prin casa si s- a oprit.Nu ma doare.Ce fac, stau in pozitie verticala toata noaptea ? Sunt foarte ingrijorata. Mentionez ca iau Pradaxa, ( anticoagulant ) Bineinteles ca asta seara n - am mai luat. Astept sa treaca noaptea si maine ma duc la doctor. La stomatologie sau la cardiologie ? Ce poate fi ? Daca incepe iar trebuie sa chem ambulanta ?
1 comentarii
0
16-11-2018, ora 13:04
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna ziua,
Intreruperea tratamentului cu anticoagulante se face doar cu acordul medicului care l-a prescris, in cazul dvs cardiologul.
Deci, mergeti la el si povestiti ce s-a intamplat.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 7000 de cabinete si clinici de stomatologie din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor stomatologice, cititi recomandari, va puteti programa online.
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.