sangerare vaginala dupa postinor 2

08-02-2009
dukky
Nu este medic/terapeut
dukky
Pe 26.01 (luni) mi-a venit menstruatia, sambata a fost gata.
Luni (2.02) am avut contact sexual neprotejat. Ca sa nu avem nicio surpriza neplacuta, dupa 2 ore jumatate de la contact am luat postinor-2..iar a 2-a pastila dupa 12 ore. Nu am avut nicio reactie sau scurgere, nimic. Ieri, 7.02, mi-a venit menstruatia din nou. E vreo problema sau e normal ? Sa inteleg ca si-a facut efectul pastila? Multumesc...
3 comentarii
0
08-02-2009, ora 23:26
Ravenheart
Nu este medic/terapeut
Ravenheart
fa-ti un test de sarcina k sa te linistesti... este practic imposibil sa ramai insarcinata dupa ce ai luat pastilele!
0
09-02-2009, ora 17:10
dukky
Nu este medic/terapeut
dukky
Multumesc...dar sa inteleg ca aceasta este menstruatia care a venit mai rpd datorita pastilei sau e sangerarea aceea? si ma intreb daca imi va mai veni si la sf lunii cum trebuia de fapt.
0
25-03-2009, ora 19:05
Vegeta
Nu este medic/terapeut
Vegeta
din cauza sangerarii ! dar nu pot spune daca sunt 100% sigure pastilele acelea ! bafta si sper sa te descurci
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  • Sangerarea in timpul actului sexual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.