sangerari dupa actul sexual

29-01-2011
ciumpita
Nu este medic/terapeut
ciumpita
buna ziua am 22 de ani si am si eu o problema.dupa actul sexual am mici scurgeri de sange.sunt normale aceste scurgeri?tin sa mentionez ca nu intodeauna am aceste scurgeri. va multumesc
4 comentarii
0
29-01-2011, ora 11:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu sunt normale aceste scurgeri de gange, ar trebui sa faci un control ginecologic...
0
29-01-2011, ora 11:07
ciumpita
Nu este medic/terapeut
ciumpita
eu am facut un control amanuntit acum 2 luni cand am venit in tara si medicul mia zis ca este totul ok.am uitat sa spun eu iau si ac trire_gol de la care ma simnt foarte rau am stari de voma si dureri insuportabile.si ammai uitat sa va spun eu am nascut acum 4 ani si la nastere mau chiuretat.cand am mers la doctor mia zis ca am sio rana pe uter.cand am facut controlul acum 2 luni mi_a zis ca nu am nicio rana e posibil sa dispara singura? va multumesc mult patricia
0
29-01-2011, ora 12:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poate ca in acesti 4 ani ai mai urmat tratament..e posibil sa se fi inchis, dar totusi daca mai ai sangerari dupa actul sexual apeleaza la un alt ginecolog si fa si testul Papanicolau. Daca ti-e rau intrerupe Triregol si ia alt tip de pilule din alta grupa de contraceptive orale combinate...incearca cu Mercilon.
0
29-01-2011, ora 14:20
ciumpita
Nu este medic/terapeut
ciumpita
va multumesc mult pentru raspunsul dat.si de tratament am facut dar am facut doar spalaturi vaginale cu galbenele si bicarbonat. va multumesc incaodata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hemoragiile postcoitale la femei (sângerarea după actul sexual)
  •