Sangerari dupa ce s-a terminat menstruatia

24-12-2007
popescu_mary
Nu este medic/terapeut
popescu_mary
Dupa ce mi s-a terminat ciclul, am inceput sa am mici sangerari..adica de cateva zile...iau anticonceptionale din prima zi a ciclului menstrual, si am avut contact sexual.Deci iau anticonceptionale de lunea trecuta, si duminica am avut contact sexual..ciclul mi-a trecut de vineri..iar sambata, duminica si azi am avut sangerari..imi puteti spune ce sa fac, daca pot ramane insarcinata sau ceva..mentionez ca eram virgina si ca ieri am avut primul contact sexual.multumesc.
5 comentarii
0
24-12-2007, ora 00:00
popescu_mary
Nu este medic/terapeut
popescu_mary
Am uitat sa mentionez ca iau anticonceptionale Logest.Multumesc inca o data.
0
24-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Cu certitudine nu o sa ramai insarcinata, inprimul rand pentru ca erai in primele cateva zile dupa ciclu care se considera infertile si ai protectia anticonceptionalelor. Sangerarea dupa primul contact sexual...este si ea explicabila. Bucurate de sarbatori si de inceputul vetii sexuale... daca sangerarea va persista o sa mergi la un ginecolog pentru a exclude un chist ovarian sau alta problema locala.
0
24-12-2007, ora 00:00
popescu_mary
Nu este medic/terapeut
popescu_mary
Multumesc foarte mult!si va doresc si dumneavoastra sarbatori fericite..pentru ca le meritati din plin!Nu stiu ce va tine aici..sa stati si sa dati sfaturi...probabil pasiunea si dedicarea pt aceasta meserie..multumesc mult...Va doresc din toata inima SARBATORI FERICITE..si vreau sa va spun ca datorita dumneavoastra un suflet va dormi azi linistit! Multumesc, si inca odata sarbatori fericite dumneavoastra si familiei!
0
10-01-2008, ora 00:00
cla_dia261
Nu este medic/terapeut
cla_dia261
salut am si eu o problema...am luat pt prima data anticonceptionale yasmin si dupa cateva zile au aparut scurgeri maronii si mici cheaguri.si de fiecare data cand aveam contact sexual aveam scurgerile maro
0
23-11-2009, ora 09:48
slanto
Nu este medic/terapeut
slanto
buna, as avea si eu o mica nelamurire. in data de 07 noiembrie mi-a venit menstruatia.in data de 10-11 am avut contact sexual neprotejat...menstruatia trebuia sa se termine normal in 11-12(cam 4 zile tine de obicei), dar am continuat sa sangerez pana in data de 18.in 17sau18, am avut iar un contact sexual neprotejat. dupa calendarul fertilitatii...perioada fertila era intre 16 si 23noiembrie.problema e ca, acum in 22 si 23..am avut niste dureri oribile in zona ovarelor-salelor(nu stiu exact ca ma gandesc ca poate pulsa durerea spre picioare si sale in special).vreau sa stiu cam ce sanse sunt sa fii ramas si de ce a durat atat menstruatia. mi-e frica putin sa nu fie vorba de o sarcina extrauterina...e posibil?ma durea tare si capul in 20-21..dar mi-a trecut.va rog sa-mi raspundeti, sunt putin speriata,
multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •