sangerari intre menstre!?

10-10-2007
fiby
Nu este medic/terapeut
fiby
sangerari intre menstre!?..de cativa ani singerez usor din ziua a 10 a ciclului menstrual pana la cea de a 25-25 zi...doctorul la care am fost mi-a spus ca nu e nimic grav si ca aceasta indica faptil ca sunt fertila...dar aceasta singerare se repeta luna de luna si este din ce in ce mai mult cantitativ...am facut anual testul PAP spuneti-mi va rog ce analize si investigatii asi putea sa fac..ca sa stau linistita..va rog sa imi raspinda cineva...multimesc
8 comentarii
0
18-10-2007, ora 00:00
ALFY
Nu este medic/terapeut
ALFY
ACEEASI PROBLEMA AM SI EU si am mers la o multime de medici, de diferite specialitati;pana la urma am ajuns la endocrinolog unde mi s-a pus diagnosticul de adenom hipofizar ( un nodul pe glanda hipofiza ). Cunosc mai multe cazuri care au avut aceleasi sintome si li s-a pus acest diagnostic.Insa la nici un doctor nu am auzit ca sangerarile ar indica fertilitate. Nu intotdeauna aceleasi manifestari au aceleasi cauze, dar este bine sa verifici.SUCCES SI MULTA SANATATE.
0
23-10-2007, ora 00:00
fiby
Nu este medic/terapeut
fiby
...azi am fost la ecograf
mi-a zis ca am ovar dr. ce prezinta mltiple formatiuni transonice, cu diametrul max de 1, 6 cm
ovar stg. cu formatiune ovalara de 5/3, 6/ 3, 8 3cm contur regulat structura omogena izoecogena cu miometrul hipovascularizat..stiiu ca unele chisturi se formeaza la ovulatie si se absorb de la sine dar cred ca aici este si o dereglare hormonana.asa ca am sa consult si un endocrinolog
merci mult de mesaj
sanatate si tie!
0
23-10-2007, ora 00:00
ALFY
Nu este medic/terapeut
ALFY
Buna
mie unii medici mi-au spus ca la ovulatie se formeaza niste foliculi de dimensiuni mici ( care se absorb de la sine) , nici decum chisturi ; fii optimista si nu te lasa pana ce nu gasesti un medic care sa gaseasca o rezolvare problemelor tale. Mai bine investighezi probleme si aflii ca nu e nimic (cum ti-a spus tie medicul) decat sa nu stii despre ce este vorba.
Nu incerc sa te sperii, insa eu am umblat vreo 2 ani pe la diferiti medici pana am reusit sa aflu cauza problemelor mele si de aceea iti spun sa mergi la endocrinolog sa investighezi glanda hipofiza( pentru ca de ea depinde dezvoltarea si functionarea gonadelor (organelor sexuale int. si ext.). Daca vrei iti recomand medicul la care merg eu.
SUCCES si tine-ma la curent
0
24-10-2007, ora 00:00
fiby
Nu este medic/terapeut
fiby
da, sincera sa fiu asta fac de cateva zile incerc sa caut un doctor endocrinolog bun si rabdator la care sa pot merge... daca vrei sa imi recomanzi doctorul tau mi-ai fi de mare ajutor
mersi.
1
30-04-2008, ora 00:00
nora e
Nu este medic/terapeut
nora e
buna..am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva este a doua oara in 3 luni de zile cand imi vine din nou la jumatatea menstruatiei adika in a 14 zi cand de fapt ar trebui sa fie perioada fertila.data trecuta am fost la medic si mi-a spus sa iau antibiotice zanocin 14 zile si ovule cervugid..ok le-am luat m-am facut bine a trecut o luna jumate si patesc din nou acelas lucru ce sa fac ???? a mai patit cineva asa ??
0
01-06-2011, ora 18:57
alecsa10
Nu este medic/terapeut
alecsa10
Buna,
nu stiu ce sa cred...nu mi s-a mai intamplat pana acum si mi-e teama sa ma duc la medic...dupa 5 zile dupa ce mi-a trecut ciclul, mi-a aparut o sangerare nu abundenta dar totusi persistenta.are deja 5zile si ma enerveaza k nu stiu de ce a aparut.si mai am o problema: mi-am facut un test de sarcina si linia de test a aparut, dar ceva mai stearsa decat cea de control...imi puteti da o explicatie la aceste lucruri??k sunt disperata si nu mai inteleg ce e cu mine!!!va rogg.
0
14-07-2011, ora 22:56
Camelia2903
Nu este medic/terapeut
Camelia2903
Buna, de cateva zile am si eu aceiasi problema. In weked am fost pe munte si am mers foarte mult iar luni am inceput sa am niste sangerari. Nu ma doare nimic si am crezut ca a aparut in urma efortului, dar are deja 4 zil si nu mai trece. Vad ca mai sunt si alte persoane in situatia mea sa ca va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
0
15-07-2011, ora 14:15
elle30
Nu este medic/terapeut
elle30
buna ziua, am si eu o problema si as vrea sa stiu dak ma puteti ajuta.e a 3a oara in 5 luni cand in momentul producerii actului sexual apare o mica sangerare. e normal?.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •