sangerari intre menstruatii

15-10-2012
lorelei8
Nu este medic/terapeut
lorelei8
buna ziua, sunt f speriata!! de 2 luni, exact la mijlocul perioadei dintre menstruatii imi apare o sangerare..luna trecuta au fost cateva picaturi, insa luna aceasta ceva mai mult..nu se umple un tampon, sunt cateva scurgeri de sange si atat...in urma cu 4 luni am avut aceeasi pb si am fost la medic, mi s0a facut control si mi s-a spus ca nu e nimic, poate fi de la ovulatie..insa acum se tot repeta in fiecare luna..e normal? sunt in strainatate si nu pot merge la medic, dar mi-e frica tare...eu aveam ciclu regulat la 30 de zile, acum mi s0a pastrat perioada, insa in a 15-a zi apare aceasta sangerare..datile trecute a durat 2-3 zile..va rog mult sa ma ajutati!!!
3 comentarii
0
15-10-2012, ora 13:23
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
O mica sangerare la ovulatie este normala, semn ca ovulatia are loc.. Nu cred ca ai de ce sa te impacientezi daca se intampla in perioada ovulatiei. Daca sangerarile devin abundente atunci sa mergi la medic, daca e vorba de un mic spotting atunci nu ai de ce te ingrijora.
0
15-10-2012, ora 13:25
lorelei8
Nu este medic/terapeut
lorelei8
myultumesc mult! insa nu stiu ce inseamna mica sangerare...am o pata pe absorbant, de culoare maronie..nu sunt 2 picautri, ci o pata efectiv..
0
16-10-2012, ora 03:47
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Eu sincer cred ca nu e nimic in neregula cu tine. Culoarea maronie este foarte OK, era grav daca era sange curat, rosu. De culoare maronie este bine sa fie..
Atata timp cat se intampla la ovulatie, atunci nu trebuie sa te ingrijorezi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •