sangerari intre menstruatii

23-02-2016
SophiaM
Nu este medic/terapeut
SophiaM
De cateva zile ma confrunt cu urmatoarea problema: in luna ian am avut ultimul ciclu pe data de 27. La 14 zile dupa ultima menstruatie, pe 9 feb, am obs mici cheaguri maro in prima zi, iar in urmatoarele 2 zile mi-a venit si putin sange. Nu am dat importanta, punand totul pe seama frigului si crezand ca am racit. Problema este ca incepand cu 17 feb si pana in prezent, aceste cheaguri maro au revenit, si sangerarile la fel. Sangerarile apar doar dupa ce urinez, in timpul zilei folosesc absorbante zilnice si nu obs decat foarte putin sange pe ele. Inca nu am fost la un control.
6 comentarii
0
23-02-2016, ora 20:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dati Cautare Google Cauze ale sangerarilor intermenstruale.
Pentru ca sunt multiple trebuie sa va prezentati la control ginecologic.
0
23-02-2016, ora 22:15
SophiaM
Nu este medic/terapeut
SophiaM
De vreo 2 zile tot caut pe google, si sunt putin speriata :( o sa merg zilele acestea la control. Pana o sa merg, ma gandeam ca aici o sa reusesc sa primesc un raspuns. Multumesc frumos
0
24-02-2016, ora 19:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunt in jur de 10 cauze. Nici medicul care sta fata catre fata cu dv nu stie sa va spuna ce aveti pina nu va face examenul clinic, o ecografie transvaginala si ce mai considera el. Incercati sa va vada un medic dar nu cand e sangerare mare sau la menstruatie.
0
19-03-2016, ora 21:00
SophiaM
Nu este medic/terapeut
SophiaM
Revin cu o completare si poate ma ajutati din nou cu un rasp. Am fost la control luna trecuta. Dupa consultatie si ecografie dna doctor mi-a spus ca am o anexita chistica si mi-a prescris anticonceptionale Belara pt cel putin 3 luni. Dna doctor mi-a recomandat sa le iau incepand cu seara aceea, fiind ultima zi de menstruatie, insa am inceput sa le iau la 2 zile dupa control. Astazi am luat ultima pastiluta, insa de marti am inceput sa am din nou scurgeri maronii, iar dupa mi-a venit menstruatia...sau asa consider eu. Anticonceptionalele nu ar fi trebuit sa imi regleze menstruatia? Daca intrerup acest tratament este vreo problema? Am o usoara senzatie de greata dupa ce le iau..Mentionez ca in partea dreapta resimt uneori o senzatie de disconfort.. Este posibil sa mai am menstruatie si in urmatoarele 7 zile de pauza? Multumesc si ast un raspuns
0
20-03-2016, ora 16:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu stiu exact ce este anexita chistica dar daca aveti chisturi pe ovare, puteti folosi ovule naturiste Propolicium sa le topeasca. Nu au efecte secundare.
Si eu cand am luat anticonceptionale pentru reglarea menstrei am avut probleme cu ficatul. Stari de voma. Jena, durere. Nu le-am putut suporta mai mult de o luna. Am renuntat la ele, la ultima pastila din blister fara probleme.
0
08-03-2023, ora 09:24
alesia111
Nu este medic/terapeut
alesia111
Cine esti Clara_p? Vad ca nu esti nici medic nici terapeut, dar tot iti dai cu parerea la zeci de postari pe acest site. E plin siteul asta de raspunsurile tale fara nici o cunostiinta in domeniu.
Stai in banca ta si gaseste-ti alta ocupatie!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •