Sangerari ușoare de mult timp

23-09-2022
Cristyna maria maria
Nu este medic/terapeut
Cristyna maria maria
Bună seara! Am și eu o problema, din luna august după terminarea menstruatiei, după o săptămână aproximativ, au început sa-mi curgă câteva picături de sânge care m-au ținut câteva zile, s-au oprit, apoi după o săptămână iar au apărut și continua și în prezent..am 45 de ani, am făcut testul papanicolau acum 2 ani și a ieșit bine, tot atunci am făcut și o ecografie intravaginala și mi s-a spus ca e totul bine, doar ca se vede ca ovarele nu prea mai au activitate, ceea ce m-a făcut sa ma gândesc ca ma apropii de menopauza. Nu știu dacă ceea ce mi se întâmplă este ceva normal. Va rog un sfat, orice !!
4 comentarii
0
23-09-2022, ora 23:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna seara.
Trebuie sa reveniti la ginecolog sa faceti ecografia transvaginala sa vedeti cauza.
In 2 ani se pot intampla multe.
Testul Papanicolau se face anual.
Si eu l-am facut la 2 ani si nu mi-a iesit bine.
Mi-a zis ginecoloaga sa il fac anual.
Am 44 de ani.
0
24-09-2022, ora 08:30
Cristyna maria maria
Nu este medic/terapeut
Cristyna maria maria
Mulțumesc pentru răspuns! Tot aștept sa mi se termine sângerarea asta ca să ma duc la un control, dar am observat ca se modifica în funcție de starile mele, adică atunci când am anumite emotii, ca ma bucur mai mult sau când ma supăr mai mult, sângerarea este mai multa, ma gândesc ca poate e o dereglare hormonală, nu știu ce sa mai cred...
0
24-09-2022, ora 09:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dati cautare pe Google "cauze ale sangerarilor intermenstruale".
0
26-02-2024, ora 01:23
Carla84
Nu este medic/terapeut
Carla84
Buna ziua Crystina maria maria, cu o problema asemanatoare ma confrunt si eu, am 40 de ani insa si o operatie pe ovare, datorata unor chisturi ovariane ( o parte din ambele ovare a fost taiat). La un an dupa ce am nascut am inceput sa am aceste probleme. In luna ianuarie am facut si o ecografie transvaginala ovarul drept un folicul iar stangul nici nu se mai vedea, in rest totul in regula, miometru usor neomogen. Tu ai rezolvat cumva? Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •