Sangerari vaginale

29-05-2020
cezaraelena
Nu este medic/terapeut
cezaraelena
Buna ziua! In luna decembrie am întrerupt rigevidon-ul, l-am luat 8 luni de zile pentru retragerea unui chist si reglarea ciclului menstrual (bineînțeles, intreruperea a fost facuta la îndrumarea medicului ginecolog). Pe 3 ianuarie mi-a venit menstruația. De pe 3 pana pe 9 ianuarie am avut menstruație în cantitati normale, iar de pe 9 am început sa am spotting, ulterior sângerări. Pe 12 am ajuns la spital unde mi s a recomandat sa iau diane-35 pt oprirea ciclului menstrual. Nu mi s au oprit sangerarile, am ajuns iar la spital, mi s a recomandat sa opresc diane-35 si sa fac tratament cu orgametril (3 pastile timp de 10 zile, dupa care 2 pastile timp de 10 zile si 1 pastila timp de 10 zile). Intr un final mi s a oprit menstruația, pe 22 februarie mi a venit ciclul normal, a fost in cantitati normale. Mi s a oprit pe 5 martie și nu mi a mai venit pana pe 29 aprilie, cand la fel am avut ciclu normal, dar acum o săptămână am început sa am iar spotting si dupa contact sexual, sangerari. Deci de o săptămână am spotting si sângerări.

S-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema? Este posibil sa ma fi dereglat hormonal sau sa fie oare vorba de o anexita? Am programare săptămâna viitoare la doctor, dar credeti ma ca am obosit psihic..

Multumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •