Sangerari vaginale

29-05-2020
cezaraelena
Nu este medic/terapeut
cezaraelena
Buna ziua! In luna decembrie am întrerupt rigevidon-ul, l-am luat 8 luni de zile pentru retragerea unui chist si reglarea ciclului menstrual (bineînțeles, intreruperea a fost facuta la îndrumarea medicului ginecolog). Pe 3 ianuarie mi-a venit menstruația. De pe 3 pana pe 9 ianuarie am avut menstruație în cantitati normale, iar de pe 9 am început sa am spotting, ulterior sângerări. Pe 12 am ajuns la spital unde mi s a recomandat sa iau diane-35 pt oprirea ciclului menstrual. Nu mi s au oprit sangerarile, am ajuns iar la spital, mi s a recomandat sa opresc diane-35 si sa fac tratament cu orgametril (3 pastile timp de 10 zile, dupa care 2 pastile timp de 10 zile si 1 pastila timp de 10 zile). Intr un final mi s a oprit menstruația, pe 22 februarie mi a venit ciclul normal, a fost in cantitati normale. Mi s a oprit pe 5 martie și nu mi a mai venit pana pe 29 aprilie, cand la fel am avut ciclu normal, dar acum o săptămână am început sa am iar spotting si dupa contact sexual, sangerari. Deci de o săptămână am spotting si sângerări.

S-a mai confruntat cineva cu o astfel de problema? Este posibil sa ma fi dereglat hormonal sau sa fie oare vorba de o anexita? Am programare săptămâna viitoare la doctor, dar credeti ma ca am obosit psihic..

Multumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

22-02-2021, ora 09:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog, Urolog sau Dermatolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 38 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!   >
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.