sangerari vaginale reduse cantitativ

03-09-2009
fflorina
Nu este medic/terapeut
fflorina
as dori sa stiu daca este posibil ca sangerarile vaginale (destul de reduse dpv cantitativ) sa fie cauzate de o cistita tratata cu norfloxacina sau de un postinor pe care l-am luat acum aproximativ 9 zile. multumesc anticipat.
4 comentarii
0
04-09-2009, ora 01:28
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Mult mai probabil, de la Postinor.
0
04-09-2009, ora 09:53
fflorina
Nu este medic/terapeut
fflorina
multumesc pentru raspuns, insa sangerarile nu au incetat si sunt 12 zile de cand am luat postinorul. nu sunt atat de insemnate cantitativ, chiar mai putin decat intr-o prima zi de menstruatie, dar ma ingrijoreaza si nu stiu daca sunt provocate de un dezechilibru hormonal sau ar trebui sa consult un ginecolog.
0
04-09-2009, ora 12:05
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
postinorul dă şi dezechilibru hormonal, o lună de zile cel puţin veţi avea probleme- sângerări, sau ciclu întârziat sau chiar lipsă. dacă totuşi trec mai mult de 14 zile şi încă sângeraţi, ar trebui să consultaţi un medic ginecolog
0
04-09-2009, ora 12:15
fflorina
Nu este medic/terapeut
fflorina
postinorul l-am luat acum 12 zile insa sangerez de numai 3 zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția urinară
  • Cistita
  • Dacă ai cistită îți poți infecta partenerul sexual?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.