Sarcina?

10-03-2009
Mirelia
Nu este medic/terapeut
Mirelia
Am 37 ani si-mi doresc un copil. Ultima menstruatie a fost pe 5/6 Februarie, si in mod normal tine 25 zile. Am avut contact pe 13 Februarie, cand conform unui test aveam ovulatie si pe 22 Februarie. Au trecut deja 7 zile de intarziere (lucru care nu s-a mai intamplat pana acum, de obicei apare mai devreme, dar nu mai tarziu) am facut teste de sarcina si toate au iesit negative, este posibil sa fiu insarcinata?. In luna ianuarie am facut un tartament cu Flagyl si Ofloxacina pt BPI. L-am contactat pe doctor si mi-a spus sa mai astept 1 saptamana si daca tot nu vine sa merg la cabinet.
Intrebarea mea este daca aceste teste negative pot fi false? Nu am alte simptome de sarcina: nu ma dor sanii, nu sunt dureri pelvine, doar usoare ameteli si nevoia de a urina mai des.
Astept raspunsul dvs.
(Inainte de a arunca ultimul test negativ, am vazut o a doua liniuta f pala, roz. Asta se intampla la cateva ore dupa folosirea testului...sa mai sper ??)
8 comentarii
0
10-03-2009, ora 11:11
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna! in urina din cite stiu eu sarcina se vede abia dupa vreo zece zile. asa ca s-ar putea sa fi dar s-ar putea sa nu fi asa ca tu fi pregatita pentru orice raspuns. se poate sa-ti intirzie si de la medicamente am luat si eu flagyl(ovule) luna trecuta si mi-a intirziat ciclul 5zile. oricum bafta odata tot o sa ramii.
0
10-03-2009, ora 11:16
Mirelia
Nu este medic/terapeut
Mirelia
Multumesc pt raspuns, dear !
Asa am auzit si eu ca poate sa intarzie de la flagyl. Pana sapt viitoare cand merg la doctor... visam !
0
10-03-2009, ora 11:51
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Fa-ti test de sarcina din sange, arata o sarcina mica, chiar si de 7-8 zile! Numai bine si vesti marete!!!
0
10-03-2009, ora 12:02
dear
Nu este medic/terapeut
dear
sper ca visul tau sa se transforme in realitate, dar sa fi pregatita pentru orice raspuns caci atunci cind are de se intimplat se intimpla.si eu mi-am primit, , darul" dupa 5 ani de asteptare.
0
10-03-2009, ora 20:34
Mirelia
Nu este medic/terapeut
Mirelia
Ma sperie putin faptul ca mama mea a intrat la menopauza la 39 ani si din cate am auzit se poate ca genetic sa o mostenesc...deci sunt aproape. Ajung luni la doctor si... vedem
0
16-06-2009, ora 11:36
ashatan
Nu este medic/terapeut
ashatan
De curand am fost diagnosticata cu sindromul ovarelor polichistice, (oarul stang un chist ovarian de 4 cm, ovarul drpt mai multe mai mici)mi s-a prescris un tratament cu Diane 35, pe care il urmez deja de o saptamana, insa am uitat sa iau o pastila, pe care am luat-o a doua zi impreuna cu cea care urma. Facand sex neprotejat chiar in ziua in care am uitat sa iau acea pastila, care este probabilitatea sa raman insarcinata, avand in vedere ca am luat bine pastilelele timp de o saptamana, insa in sapt. urmatoare am uitat una? Mentionez de asemenea ca am ciclu foarte neregulat, care uneori nu se produce pe cale naturala, ci doar provocat cu tratament. Cat de curand imi pot face un test de sarcina pentru a fi sigura? Va multumesc!
0
19-06-2012, ora 14:27
cosmina1985
Nu este medic/terapeut
cosmina1985
buna am si eu o intrebare mi-a intarziat cm 4 zile trebuia sa vina pe 15 si astazi pe 19 tot nu a venit mi-am facut 2 teste de sarcina(unul chiar astazi) si sunt negative amndoua!li s-a mai intamplat cuiva sa fie fals negativ?va multumesc
0
19-06-2012, ora 14:29
cosmina1985
Nu este medic/terapeut
cosmina1985
adaug k am simptome de voma si de rau!e posibil o dereglare hormonala?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Sunt însărcinată?
  •