Sarcina chiar și după escapelle?

26-09-2018
Alexandra
Nu este medic/terapeut
Alexandra
Aseară am avut contact sexual protejat cu iubitul meu, dar din păcate la un moment dat, când am schimbat poziția eu nu am mai fost lubrifiata suficient iar in momentul penetrării am simțit cum prezervativul s-a rupt, el a retras imediat penisul. Țin sa menționez ca nu a ejaculat in prezervativ, dar eu fiind exact in ziua ovulației și știind ca este acea sansa relativ mică de a rămâne și de la lichidul preejaculator care este posibil sa fii fost in prezervativ sau pe capul penisului am mers la farmacie imediat, iar in maxim 30 de minute am luat o pastila Escapelle. Vreau sa stiu dacă este posibil sa fi rămas însărcinată in aceste condiții? In 3 săptămâni voi face și un test pentru siguranța, dar as vrea sa stiu cat de crescută este sansa unei sarcini ținând cont ca el nici nu a ejaculat și eu am luat imediat pastila... Va rog, apreciez orice răspuns, mulțumesc.
2 comentarii
0
30-09-2018, ora 13:02
Alexandra
Nu este medic/terapeut
Alexandra
Cineva? Un răspuns... as vrea sa stiu dacă ma pot liniști sau chiar e motiv de îngrijorare...
0
29-10-2018, ora 18:09
Anonima95
Nu este medic/terapeut
Anonima95
Dupa parerea mea, nu cred ca ar trebui sa te ingrijorezi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul