sarcina cu risc de avort

22-08-2008
Alexandra18
Nu este medic/terapeut
Alexandra18
am 18 ani si sunt insarcinata in saptamana 10.doctoru ginecolog mia prescris utrogestan100 si no-spa.insa nu mia dat explicatii dc exista riscul de avort si cu ce ajuta medicamentele astea.sunt disperata vreau copilu asta cu orice pret va rog sami spuneti ce pot sa fac sa nu-l pierd.mentionez ca sunt foarte slaba si nu iau in greutate.
2 comentarii
0
22-08-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Urmati tratamentul recomandat de medicul dumneavoastra si totul va fi bine pentru ca acesta este rolul lor de a va ajuta.
Toate cele bune.
0
27-08-2009, ora 14:08
Raducanu
Nu este medic/terapeut
Raducanu
Buna Alexandra18, vreau sa stai linistita aceiasi problema am si eu si cred ca nu suntem singurele femeii in situatia asta dar trebuie sa trecem peste asta sa avem grije de noi ca sarcina sa scape de aceasta amenintare.Acelasi medicament mi-a fost prescris si mie dar am in plus medicamentul Diazepan ptr liniste si sa pot dormi, eu sunt in saptamana a 6 de sarcina suntem la inceput de drum ne mai asteapta multe suprize in cele 9 luni de sarcina iti doresc sa ai o sarcina usoara si sa treci cu bine peste toate.Daca ai vrea sa comunicam in continuare cum evolueaza sarcina ta ce sintome ai cum te simpti as fi foarte fericita ptr ca asti una alta de la o persoana care e in aceiasi situatie ca si mine nu sa aud fel si fel de tampenii si nu stiu pe cine sa ascult iti dau un exemplu:acum 2 zile in jurul pranzului imi ere somn de nu puteam sa stau in picioare iar bunica me imi spune "mama sa Ii spui la doctora ca te trage la somn copilul si nu e bine ca Ii creste capul mare"ulterior sa aflu ca noi in primele saptamani trebuie sa dormim si sa fim linistite ptr binele copilului apropo nu stiu dak stii dar in cazul nostru nu avem voie nici cel mai mic efert sa ne suparam si sa ne agitam.Incodata mi-ar face placere sa tinem legatura, multa sanatate tie si lu bebeto! la revedere
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: