sarcina la menstruatie?

05-07-2012
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna ziua
E posibil sa raman insarcinata in a 5-a zi de menstruatie.Sotul s-a tras, zic eu la timp, dar cine stie.In urmatoarea zi am mai avut putina menstra.Ultimul ciclu l-am avut pe 5 iunie, de obicei imi vine mai repede cu 5 zile.Azi e 5 si inca nu mi-a venit.Am dureri de burta ca la ciclu, dureri de cap si sanii sensibili. Sa fie sarcina...? La cat timp sa fac un test?
Multumesc
5 comentarii
0
05-07-2012, ora 19:25
Dr. Alexe Raluca Maria
Medicina interna, Ploiesti, Prahova
Dr. Alexe Raluca Maria
Buna seara. Teoretic, poti ramane insarcinata in orice zi a ciclului, desigur, cu probabilitate mai mare la jumatatea perioadei. Testul de sarcina este foarte util si se poate face inca din prima zi de intarziere a menstruatiei. Bafta si sa iasa asa cum va doriti!
0
05-07-2012, ora 19:27
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Multumesc pentru raspuns, am sa-mi fac un test maine.
0
06-07-2012, ora 08:34
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Am facut testul si a iesit negativ, poate din cauza ca am avut o luna stresanta plus ca am niste probleme hormonale., dar ma tot doare burta ca la ciclu, si ametesc rau. Ametelile le am de 5 ani dar acum parca s-au accentuat. Daca nu-mi revin am sa ma programez la medic.
0
06-07-2012, ora 09:39
Dr. Alexe Raluca Maria
Medicina interna, Ploiesti, Prahova
Dr. Alexe Raluca Maria
Sigur, e bine sa va programati la un medic ginecolog si sa faceti un set de analize uzuale.
Pana atunci, grija mare sa va hidratati corespunzator vremii de afara.
0
06-07-2012, ora 11:10
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Miltumesc pentru mesaj. Poate si caldura e de vina. Stam in vestul tarii si aici sunt aproape 40 grade, plus ca mai am o spondiloza cervicala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • De ce întârzie menstruația?
  • Legătura dintre alcool și sindromul premenstrual
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  • Tratamentul sindromului premenstrual
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.