sarcina oprita in evolutie

11-07-2006
mmaria
Nu este medic/terapeut
mmaria
Vitamina K fiola administrata 1/24 ore timp de 2 zile poate induce malformatii asupra embrionului?Aceasta sa fi fost cauza unei sarcini oprite in evolutie? Sau coroborat cu sedinte de electrostimulare si parafango la debut de sarcina? Incerc sa aflu cauza opririi in evolutie a unei sarcini. Peste un ciclu care a venit cu o intarziere de 11 zile am luat 2 fiole de vitamina k in 48 de ore si dupa terminearea acestuia am facut 8 sedinte de electrostimulare si 8 de parafango cu sauna la 70 grade celsius in termocuverta. Mentionez ca UM a fost pe 22 aprilie, survenita dupa 11 zile de intarziere, trebuia sa vina pe 10-11 aprilie, iar in perioada 2-15 mai am facut sedintele sus amintite si pe 27 mai mi-a iesit pozitiv testul de sarcina. De atunci o intreaga odisee, incheiata cu un chiuretaj pe 6 iulie 2006, cu diagnostic de sarcina oprita in evolutie cu 2-3 saptamani in urma, respectiv la 7-8 saptamani de gestatie.
1 comentarii
0
18-07-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
mmaria, eu zic sa nu cauti astfel cauzele ci sa mergi la un ginecolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: