Sarcină sau nu?

13-09-2013
mariaromeo
Nu este medic/terapeut
mariaromeo
Bună. Am avut menstruaţie după ultimul contact sexual. Peste 2 săptămîni am avut nişte scurgeri foarte mici. Acum, la 6 săptămîni de atunci, ar trebui să am menstruaţie (pentru luna septembrie). Am făcut un test de sarcină şi mi-a ieşit negativ. Am făcut o ecografie şi mi-au spus că nu e o sarcină. Iar analiza hCG 0.1. (De vreo 2-3 săptămîni urinez mai des.) La ginecolog mi-au depistat o rană pe col + un chist foarte mic. Pe lîngă astea, mai am şi probleme cu glanda tiroidă - cîteva chisturi şi un nodul.
Azi mi s-a început, cred eu.. menstruaţia, dar mi se pare mai puţin obişnuită decît de obicei. Sper să nu fie iar vorba de nişte scurgeri.
Ar putea fi vorba totuşi de o sarcină? (am citit pe net despre sarcina extrauterină şi mă cam sperie.)
1 comentarii
0
16-09-2013, ora 12:17
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
daca ai facut si test si ecografie, inseamna ca asa e si nu ai sarcina. dereglarea asta posibil sa vina si din cauza chistului si a altor probleme
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Sunt însărcinată?
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.