Sarcina sau nu

09-09-2015
Ali7496
Nu este medic/terapeut
Ali7496
Buna ziua! Am si eu o mare nelamurire. Acum 3 saptamani, urmatoarea zi dupa incheierea ciclului menstrual, eu si prietenul meu am facut petting. El s-a masturbat, ulterior ejaculand in vasul de toaleta. S-a spalat imediat dupa pe maini si s-a sters. Dupa o jumatate de ora am continuat aceasta joaca, el introducandu-mi degetul in vagin. Tin sa mentionez ca sunt virgina. Dupa acest petting, mi-a mai venit menstruatia inca o zi.Credeti ca existra vreo posibila sarcina luand in considerare faptul ca poate prin absurd au mai ramas urme de sperma pe deget? La 3 zile dupa aceasta joaca, mi s-au umflat sanii si ma dor( ma confrunt des cu asta), iar de vreo saptamana ma simt obosita si am o oarecare sensibilitate a dintilor. Este posibil sa am o dereglare hormonala sau este vorba de o sarcina? Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
27-09-2015, ora 18:40
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Faceti un test de sarcina (la 4-5 saptamani dupa "incident") si va veti lamuri.
Probabilitatea fecundarii ovulului in timpul menstruatiei sau imediat dupa este mica (intre 2- 17%), dar nu inexistenta. Spermatozoizii supravietuiesc in vagin 5-7 zile.

Succes!

psih. Ana-Cristina Badita
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.