Scaun cu sange

01-02-2018
Mihai Formagiu
Nu este medic/terapeut
Mihai Formagiu
Buna seara!
Ma numesc Mihai, am 24 ani si am intrat pe acest forum din dorinta de a afla niste raspunsuri si a primi niste sfaturi.
In urma cu ceva timp, e vorba de cativa ani, am avut sange in scaun. La momentul respectiv am zis ca nu am de ce sa ma ingrijorez. Timpul a trecut iar acum 2-3 ani problema a reaparut, insa a durat cam o saptamana, zi de zi, aproape la fiecare scaun faceam sange. Am fost la spital, aici in UK, insa au spus ca nu imi pot face nici o investigatie deoarece nu eram inregistrat la un doctor de familie. Intrebarea mea este. Ce examen si ce analiza ar trebui sa fac pentru a determina exact cauza? Mentionez ca nu am dureri de burta
1 comentarii
0
02-02-2018, ora 17:07
Utilizator_194048
Nu este medic/terapeut
Utilizator_194048
Sangele în scaun este un simptom al multor boli gastrointestinale. Mergeti la un medic gastroenterolog. Dacă doriți să dezbatem problema d-voastră e nevoie de mai multe detalii : ce culoare are scaunul la episodul cu sânge (negru, roșu sau normal cu fire de sânge roșii la exterior, care era frecvența obișnuită de evacuare până la episodul cu sânge, era dur, moale sau normal ? Înainte de episod ați avut simptome digestive? Sănătate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânge în scaun
  •