Scaune urat mirositoare precum un ou stricat sau puroi, ajutor!

09-12-2008
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Buna seara am 21 de ani, de 2 sapt ma plimb pe la spitale si nimeni nu-mi da de cap.Simptomele sunt :scaunele urat mirositoare precum un ou stricat sau puroi, in scaun se mai afla si mucoase si niste firicele rosi-maroni, greata, si varsaturi, nu mananc decat o masa pe zi si pe aia daca o mananc o vars, nu mai am pofta de mancare de absolut nimic.Am fost la medici peste medici mi-au spus ca ar fi o enterocolita, am tinut un tratament cu ercefuryl, un regim alimentar si nimic.Mi-am facut analizele la sange tot mi-a iesit bine, am facut si o ecografie abdominala ca uni medici spuneau ca e de vina vezica biliara, ei bine si la ecografie totul a iesit ok.Ce sa ma mai fac nu pot sa mananc vars, diaree, nu mai stiu la ce sa apalez, am stari de oboseala, dureri abdominale, si medicul de familie imi spune ca sunt sanatoata.Va rog din inima sfatuiti-ma unde sa mai umblu si ce sa mai fac, sunt foarte salbita macar sa pot manca ceva ca de 2 sapt nu mai sunt om. Va multumesc!
15 comentarii
0
09-12-2008, ora 19:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
La un spital de boli infectioase ai ajuns?Un examen al scaunului ai facut?Du-te maine dimineata la cel mai apropiat laborator si ia un recipient pentru examenul coproparazitologic si dupa ce ai dus aceasta proba la laborator cumpara-ti tetraciclina de la farmacie si ia impreuna cu ercefuryl 2 capsule de tetraciclina la 8 ore timp de cateva zile.Sa nu iei antibiotic decat dupa ce duci analiza de scaun la laborator..Cu rezultatele mergi la medicul de familie.
0
15-12-2008, ora 19:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna seara Dna Mihaela!

De unde sunteti? Va pot recomanda un medic internist extraordinar de bun, dar este din Bucuresti!
Problema dvs. trebuie investigata in profunzime pentru ca aveti simptome de intoxicatie!
Astept sa imi spuneti ce parere aveti si va recomand cu cea mai mare placere!

Numai Bine!
0
17-12-2008, ora 16:45
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Am fost internata 5 zile la Victor Babes, am avut niste zile de cosmar...ma rog, chestia este ca toate analizele mi-au iesit super bine si la sange si la scaun mai putin urina au spus ca as avea o infectie urinara.Se poate de la o infectie urinara sa nu mananci sa versi si sa mai ai si scaune urat mirositoare si cu suvite rosi-maroni?!?!?!Mi-am facut analizele si la medicul de familie si in spital sunt "perfect sanatoasa"spun medici.Doctora de la spitalul Victor Babes, mi-a dat sa tin tratament cu NOLICIN, nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai zic toti doctori spun ca sunt OK dar eu nu ma simt asa cum eram inainte, am inceput sa mananc dar foarte putin, totusi ma ingrijoreaza aceste scaune.ce sa mai fac?daca coproparazitologicul a iesit bine. Va rog sa-mi scrie-ti, si va multumesc ptr raspunsuri.Multa sanatate!
0
17-12-2008, ora 20:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna seara!

Pe doamna doctor o cheama Tiganisteanu Constanta (am recomandat-o de foarte multe ori pe forum incat o sa creada "lumea" ca am vreun beneficiu...nu am nici unul, inafara de o fapta buna (care este de fapt cel mai mare beneficiu pe care poti sa il ai)).

Nr. de tel: 0751.030.553
O sunati si o rugati sa va ajute. In caz ca va intreaba de unde aveti nr ii puteti spune ca de la un domn din Branesti (Nicusor-numele mic).

Aveti incredere in Dumnezeu ca va veti face bine! Multa sanatate si Sarbatori fericite!
0
19-12-2008, ora 14:38
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Se poate de la antibioticul NOLICIN care mi-la prescris medicul, sa-ti bata inima mai tare, si sa ai o menstruatie mai ciudata? De exemplu mie nu mi-a curs, cum curgea de obicei si mai era inlocuit si de un lichid mucos.Am citit prospectul inainte de a incepe tratamentul, primele 4 zile nu am avut nimic acum parca imi bate inima cam repejor, sau sunt eu prea fricoasa, offfff ma gandesc numai la rau.
0
19-12-2008, ora 15:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Nolicin contine norfloxacina, un antibiotic care ca toate celelalte antibiotice pot avea ca reactii adverse tahicardie, aritmie etc...pana la candidoza.

Daca va bate inima mai tare de cand luati acest medicament, atunci cu siguranta din cauza acestuia aveti aceasta tahicardie.

In ceea ce priveste acel "lichid mucos" cu siguranta este vb despre leucoree.

"Leucoreea normala este formata din produsul de secretie al glandelor de la nivelul genital (fenomenul se numeste transudare) si din celule descuamate din acest tract. Fiecare femeie are o secretie vaginala normala incepand din perioada pubertatii si terminand la menopauza.

O secretie vaginala normala este clara sau putin albicioasa, cu o consistenta precum a albusului de ou, fara miros sau cu un miros specific, care nu este neplacut (este chiar placut fiindca, printre altele, atrage...). Si de aici incep diferentele, fara ca aceste diferente sa insemne probleme in starea de sanatate a vaginului. Secretia vaginala normala are caracteristici individuale in ceea ce priveste cantitatea si aspectul. Aceste caracteristici pot fi modificate, in mod fiziologic de-a lungul ciclului menstrual sub influenta balantei hormonale, in cazul excitatiei sexuale, in cazul folosirii unor anticonceptionale hormonale, in cazul unor medicatii, in cazul sarcinii." - www.seximus.ro

In cazul in care aceasta secretie se abate de la caracteristicile normale si incepe sa aiba un miros mai mult decat neplacut, atunci cu siguranta este vb dsp o problema.

"La femeia adulta:
a) vaginita tricomaniazica, care poate fi recunoscuta dupa o scurgereverziu-cenusie si urat mirositoare;
b) moniliaza vaginala determinata de Candida albicans, care determinaaparitia unei scurgeri albicioasa, grunjoasa, sub forma de depozite;
c) infectii acute cervicale sau vaginale cu diferiti germeni: gonococ, stafilococ, colibacili, etc.;
d) vaginite reactionale la corpi straini intravaginali, solutiidezinfectante sau lubrifianti;
e) leziuni cervicale cronice determinate de leziuni cervicale (pana lacarcinomul in situ) sau secretia crescuta a glandelor cervicale.

Tratamentul se face in functie de cauza. De aceea este indicata oconsultatie ginecologica, si efectuarea unui examen bacteriologic alsecretiei vaginale si insamantare pe culturi cu efectuarea antibiogramei, pentru a determina cu exactitate antibioticul potrivit pentru tratementulinfectiei respective. Mentionez faptul ca tratamentul este in majoritateacazurilor foarte simplu si cu rezultate bune, constand in spalaturivaginale si aplicatii locale de ovule sau creme cu antibiotic." - www.eva.ro

Numai Bine si Sarbatori Fericite!
0
19-12-2008, ora 15:05
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Scuza-ma te rog, am facut o greseala gramaticala datorata grabei: "Nolicin contine norfloxacina, un antibiotic care ca toate celelalte antibiotice poate avea ca reactii adverse..."

:)
0
03-01-2009, ora 19:26
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Buna ziua am revenit!Vreau sa spun ca, in vacanta m-am simtit super bine, acum cand am venit iar in romania am inceput sa am iar scaune moi, cu mucus si sange sa fie vreun virus??!!Luni ma duc la centrul SANADOR am inteles ca e foarte buna, ma duc si acolo sa-mi fac analizele sa vedem ce mai spun si cei de acolo.PA!
0
13-01-2009, ora 15:47
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Buna ziua, am revenit am fost la un gastroiterolog, si am facut o colonoscopie, acolo mi-a spus ca sunt suspecta de boala CROHN, de la ce se face acesta boala, e grava ?doctora deocamdata mi-a spus sa asteptam si rezultatul biopsiei, si nu mi-a zis nimic despre aceasta boala de ce oare e ceva nasol?
0
26-05-2009, ora 01:21
Dr. Bogdan Cristian Ion
Medicina de urgenta, Constanta
Dr. Bogdan Cristian Ion
Stimata doamna,
o posibilitate de tratament a colitei ulceroase o reprezinta oxigenarea hiperbara (HBO). Aceasta terapie combate necroza permitind refacera tesutulilor afectate, pina la o vindecare completa, dar pe o perioada de timp limitata de evolutia bolii. In cazul reaparitiei simptomaticii, terapia poate fi repetata.

Cu stima,
Dr. Ion Bogdan Cristian
Centrul de Medicna Hiperbara Constanta
0
25-03-2010, ora 20:16
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Buna ziua as dori sa slabesc cine ma poate sfatui cum, si cu ce, o dieta, sau niste pastile care sa-mi taie pofta de mancare nu sa am scaune dese ptr ca majoritatea pastilelor asa isi fac efectul prin scaune diareeice, am 1, 65 si 83 de kg as vrea macar 15 kg sa dau ptr ca vreau sa fac un bebelus anu acesta si nu vreau sa ma ingras mai rau asa ca as dori inainte sa raman insarcinata sa dau cateva kg jos.va rog sa-mi raspunda cineva care este in masura, va multumesc anticipat!
0
27-03-2010, ora 17:07
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Miha87,

Documentaţi-vă cu privire la suplimentul Ecofit, vă poate fi de folos (ecofit.ro).
Toate cele bune şi multe binecuvântări!



În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
0
30-03-2010, ora 00:19
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
acest ecofi are efect laxativ? ptr ca daca are nu indraznesc sa-l iau am o digestie ft proasta de aceea nu pot manca multe cruditatii imi fac rau.
0
30-03-2010, ora 01:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Producătorul produsului nu specifică acest posibil efect advers. Efectul laxativ este dependent de răspunsul organismului, în special de responsivitatea sistemului digestiv.
Toate cele bune!
0
12-08-2010, ora 12:02
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Buna ziua! Sunt insarcinata in 18 sapt, ieri mi-am facut eco, 3D totul a mers binisor, insa am o nelamurire la fat doctora a vazut un chist naboth de 14 mm, mi-a spus deocamdata sa nu-mi fac griji, cine imi poate explica ce inseamna si daca este ceva grav, mi-a spus dansa sa-mi fac si triplu testu, azi l-am facut in 10 zile iau raspunsul, si in afara de acest chist mi-a mai spus ca am colu deschis in V cine ma poate lamurii? va rog sa-mi raspunda cineva de specialitate! Va multumesc frumos!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânge în scaun
  •