scaun cu sangerare

10-10-2011
madjack
Nu este medic/terapeut
madjack
buna ziua, am 19, am o problema am scaun cu sange, nu foarte mult.sangerez doar cand am scaun nu simt dureri cine stie ce nu am probleme cu statul in fund mancarimi sau lucruri de genu, desemenea tin sa mentionez merg la toaleta pentru scaun rar, 1-2 pe saptamana, nu mi se intampla mereu.cred ca exista o rana in zona ausului, am simtito cand am folosit un unguient de la farmacie recomandat de farmacista dupa cele povestite.este un motiv de ingrijorare mare? va multumesc!
1 comentarii
0
11-10-2011, ora 16:37
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Ar cam fi motive de ingrijorare.
Ar trebui sa te vada un doctor, probabil ai hemoroizi interni care sangereaza.dar pot fi si polipi.
Nu te juca cu asta si nu mai astepta. Mergi la un dr gastroenterolog sau un chirurg vascular. Ei pot sa iti puna un diagnostic.
Se poate infecta sau se poate, daca trece mult timp sa nu se mai inchida singura rana. Vrei sa ajungi la operatie?
Trebuie in primul rand sa iti modifici dieta ca sa nu mai fi constipat. Poate chiar schimbata drastic, pentru un timp.
Nu mai manca paine deloc ci doar supa de legume, branza proaspata, chefir sau sana. Mai intreaba si doctorul despre asta
Trebuie sa nu mai faci presiune in colon si cu ceva medicatie de la doctor, o sa treaca. Dar trebuie sa mergi urgent.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânge în scaun
  •