Scaun moale

02-11-2021
CosVlad
Nu este medic/terapeut
CosVlad
Buna seara!Ma confrunt cu o problema care ma tot streseaza de ceva timp.
Am fost diagnosticat cu helicobacter, am urmat tratamentul, apoi am repetat analiza penteu helicobacter din scaun acesta iesind negativ.
In urma cu 4 saptamani am mers la doctorul gastroenterolog deoarece ma tot supara o durere in partea dreapta spre dimineata, dupa scaun mai disparea din durere.(mi sa administrat un tratament cu gastofait, controloc, normix, bio sun)au disparut durerile dar vad ca acum parca au reaparut.
Problema care ma supara acum este ca am un scaun moale care prezinta in el niste punctulete mici(negre)precum nisipul sau piperul pe toata suprafata sa...ce poate sa fie?
Parca am si o mancarime pe abdomen, dar parca m-ar manca in interior.
Mai ma confrunt si cu o anxietate, sa fie asta cauza?
4 comentarii
0
03-11-2021, ora 06:33
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Ar fi util sa faceti un examen coproparazitologic.
0
30-11-2021, ora 23:25
George grosu
Nu este medic/terapeut
George grosu
Bună seara.In 9 11 am fost diagnosticat cu helicobacter, am urmat tratamentul cu amoxicilina levofloxacina controloc și enterol..l am terminat peste doua zile urmează sa repet analiza.dar problema este ca după ce am terminat tratamentul am rămas cu o apăsare sus în partea dreapta a abdomenului și mai jos puțin. Știți ce poate fi ??
0
01-12-2021, ora 07:40
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Trebuie facut un diagnostic diferential intre o afectiune a colecistului, apendicului sau gastrointestinala. Consultati medicul gastroeneterolog cand repetati testul.
0
01-12-2021, ora 08:40
George grosu
Nu este medic/terapeut
George grosu
Ok mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Influența infecției cu Helicobacter pylori asupra artritei reumatoide
  • Infecția cu Helicobacter pylori ar putea crește riscul apariției ulterioare a bolii Alzheimer
  • Screeningul pentru Helicobacter pylori la nivelul comunității ar putea reduce riscul de cancer gastric
  •