scaune foarte foarte lichide

21-09-2012
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
Am si eu o problema: azi-noapte pe la ora 3:30 am avut primul scaun lichid (diaree). Ma durea burta insuportabil si am tinut un pic in mine pana sa ajung la toaleta de teama sa nu ma scap. Al doilea a fost in jurul orei 6 dimineata, la fel, cu acceleasi simptome:dureri insuportabile de burta, si scaun foarte foarte lichid. Azi la fel dar numai ca a aparut o mica problema: am vazut si niste pete rosii ca si cum ar fii sange, bineinteles scaun tot foarte foarte lichid. Mentionez ca nu ma doare nimic (capul, burta) totul este ok in rest, doar o mica diminuare a poftei de mancare. Este ceva grav? Astept si eu un raspuns binevenit. Multumesc anticipat
4 comentarii
0
21-09-2012, ora 20:35
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ca sa-ti raspund un medic,
lasa mesaj
CE ai mancat, ce sucuri ai baut, must?..multe fructe? mancaruri amestecate?inghe?
ai racit la stomac?
ai fost la inot si-ai racit?
etc.
sanatate.
cauta INTAI.cauzele..
0
21-09-2012, ora 20:42
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna seara,

Poate fi vorba de o viroza intestinala dar, trebuie sa mergeti la un consult gastroenterologic, sau cel putin la medicul de familie sa va consulte.

Toate cele bune!
0
22-09-2012, ora 12:05
a0109
Nu este medic/terapeut
a0109
@sebesuldejos- am mancat ardei umpluti si cu smantana in mare parte, si la micul dejun oua, croissante etc. Sucuri nu am baut si nici inghetata nu am mancat. Inot nu fac, doar merg regulat (3-4/sapt la sala).

@Dr Ramona Muresan- multumesc de sfat.
0
22-09-2012, ora 21:00
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna seara,
DACA mai e cazul (sper sa-ti fi rezolvat problema)
bea o pastiluta de Furazolidon si /sau Imodium
iar DACA
(o alta varianta)...
la CE ai mancat...colecistul (fierea)
...iti face deja "figuri"
poti lua colebil sau triferment sau bilichol...no-spa
sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.