Scurgere anormala
In data de 16.03 mi-a venit menstruatia care m-a tinut pana in data de 22.03. In data de 25.03 am avut un contact sexual iar prezervativul s-a rupt. Dupa jumatate de ora am luat Escapelle, insa inainte de contactul sexual am luat Fromilid. Poate scadea eficienta pastilei de a doua zi? Apoi, din data de 01.04 inclusiv pana azi am o scurgere de parca ar fi menstruatie, dar nu la fel de abundenta. Am mai luat pastila de 3 ori pana acum, dar nu am avut niciodata reactii adverse, ultima pastila am luat-o anul trecut in luna mai. Tin sa precizez ca am fost diagnosticata cu ovare polichiste, insa nu am inceput inca tratamentul pentru asta. Intrebarile mele sunt: ce e aceasta scurgere? Sa fie menstruatia mea sau un efect advers al pastilei? Si, e posibil sa fiu insarcinata?
1 comentarii
Buna ziua,
Sangerarea poate fi de la Escapelle, de la ovare micropolichistice. Nu se exclude nici eventualitatea unei sarcini. Aveti nevoie de un consult ginecologic si de o ecografie transvaginala.
Sangerarea poate fi de la Escapelle, de la ovare micropolichistice. Nu se exclude nici eventualitatea unei sarcini. Aveti nevoie de un consult ginecologic si de o ecografie transvaginala.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 10Anticonceptionalele si menstruatia
- 8menstruatie anormala
- 1un spooting poate intarzia menstruatia?
- 0Credeti ca ar fi o posibila sarcina?
- 0Prima menstruatie cu anticonceptionale Artizia
- 1o problema la premenopauza
- 1Menstruatie
- 0menstruatie maronie prelungita
- 1Chist ovarian?
- 1Menstruație anormală?
- 1Semne de sarcina
- 0Menstruație de 28 de zile!! Ce sa fac?
- 0Posibila sarcina sau dereglare hormonala ?
- 1Poate fi vorba despre sarcina sau probleme hormonale?
- 0Menstruatie modificata
- 1Ciclul a durat3 zile și a fost mai deschis, sunt însărcinată ?
- 1Probleme cu menstruația
- 0Menstră - sânge cât un bob de fasole
- 0Posibila sarcina
Mai multe informații despre: Menstruatie anormala
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: