Scurgere maronie

27-12-2021
flutures
Nu este medic/terapeut
flutures
Bună. Am 17 ani am început viața sexuală de puțin timp, cu trei săptămâni in urma am avut un contact sexual neprotejat in “ziua sigura” cu iubitul meu ( nu a ejaculat in mine ) si acum de când a fost ziua ovulației (de 4 zile încontinuu ) am scurgeri maronii (cate puțin, si nu miroase urat si nu am mâncărimi ) am citit pe internet ca ar putea fi sarcina dar țin sa va asigur ca nu am semne de sarcina (voma, sâni sensibil si umflarea acestora ) menstruația trebuie sa apăra pe data de 5 ianuarie dar as vrea sa aflu din timp de ce am aceste scurgeri.

Țin sa menționez încă ceva care ma deranjează : in prima zi când am început viața sexuală a curs puțin sânge iar când a fost a doua oară ma durut foarte tare și a curs foarte foarte mult sânge timp de mai mult timp in acea zi. Avem relație sexuală odată in săptămâna deja de 5 ori am făcut-o dar încă ma doare
1 comentarii
0
29-12-2021, ora 08:39
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

fara analize si investigatii este dificil de confirmat ca sunteti insarcinata sau nu. Va recomandam sa faceti un test de sarcina pentru a avea certitudinea ca este sau nu o sarcina, nu in toate cazurile in care exista o sarcina se intalnesc simptomele descrise de dvs: dureri/tensiune in sani, stari de voma etc. In cazul in care nu doriti o sarcina va recomandam sa folositi mijloace contraceptive

O zi buna,
Clinica Marie Stopes International Romania
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •