scurgere neplacuta de vreo 3 luni

27-01-2007
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
Va rog sa ma lamuriti si pe mine, desprre ce poate fi vorba, avand in vedere faptul ca de vreo 3 luni am o scurgere nu prea placuta de culoare alb-galbuie, cu precadere dimineata pana cand nici nu ma ridic din pat, se scurge singura si miroase neplacut.
Mentionez ca in prezent si de fapt de 3 luni urmez un tratament hormonal cu Dostinex, pt reglarea prolactinei.Nu stiu daca are vreo legatura insa va rog sa-mi spuneti despre ce poate fi vorba si ce pot face.Nu am usturimi, si secretia este mai mult lichida,...seamana cu niste picaturi de urina.Insa uneori miroase urat alteori nu.Astept un raspuns.
Va multumesc.
6 comentarii
0
28-01-2007, ora 00:00
cojanu_laura
Nu este medic/terapeut
cojanu_laura
si eu am aceasta scurgeredar am fost la doctor si mi-a spus ca nu am nimica.daca aflii ceva te rog sa-mi transmiti si mie.
0
29-01-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
Draga laura, dar de la ce provine secretia, nu ti-a spus medicul?Tu te protejezi in timpul relatiilor intime?La mine situatia e alta, eu imi doresc bebe si de aceea m-am gandit la altceva.Oricum ce fel de analize ti-a facut medicul?ms.pa.
0
30-01-2007, ora 00:00
cojanu_laura
Nu este medic/terapeut
cojanu_laura
da ma protejez cu prezervativ.doctorul nu mi-a spus ce fel de analize mi-a facut, doar ca pot sta linistita ca nu am nici o problema, eu am aceasta problema inca de prin clasa a 6-a, deci inainte cu mult de a avea contact sexual.la orele de sport cand depuneam prea mult efort simteam ca-mi curge ceva.pastile nu iau, am o relatie stabila de 8 ani de zile dar facem cu prezervativ.ce poate fi?este o chestie totusi destul de neplacuta.
0
03-02-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Va recomand un examen PAPANICOLAU precum si o cultura+antibiograma a secretiei vaginale.
Daca insa aceasta secretie apare in perioada ovulatorie (ziua 9-15 a ciclului) aceasta se numeste Glera si este normal sa apara in perioada de ovulatie.
In perioada tratamentului cu dostinex si dupa acest tratament este necesar sa verificati starea tesutului mamar, al ovarelor si uterului.
Doresc sa stiu ce valoare avea prolactina si ce doze de dostinex vi s-au recomandat.
Trebuie sa stiu daca cresterea prolactinei v-a afectat ciclul menstrual(menstra venea cu intarziere, nu aveati ovulatie, sangerare redusa) ori tesutul mamar (fibroadenomatoza mamara) sau afecta doar libidoul si orgasmul.
Doresc sa stiu daca s-au facut dozarile hormonale (LH, FSH, Estradiol, Progesteron) in zua 21 (la un ciclu de 28 zile) a ciclului menstrual si ce rezultate ati avut la analize.
Cu stima, Dr Soare
0
03-02-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
D-le doctor, vi-am trimis un e-mail pe sexologie.ro.Oare v-a ajunge la dvs?apoi am observat cca siteul e in constructie.Daca nu, va rog sa-mi dati e-mailul dvs.
0
20-10-2009, ora 09:07
cojanu_laura
Nu este medic/terapeut
cojanu_laura
buna!iau de 3 ani tri-regol(nu dupa prescriptia medicului), fara intrerupere de luna aceasta am ramas cu o sangerare, care persista in fiecare zi.ce poate fi?am inceput sa iau penicilina.de bine?mentionez ca am uitat sa iau intr-o zi pilula insa am luat-o a doua zi dimineata.pot ramane insarcinata?de la ce e sangerarea?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •