Scurgere transparenta din ureche

29-01-2022
ShaggySh
Nu este medic/terapeut
ShaggySh
Aseara a inceput sa-mi curga un lichid transparent din urechea dreapta, fara dureri, fara alte simptome, pur si simplu imi dau casca jos din ureche si simt umezeala, cand dau cu degetul sa o iau ma ustura, cand dau cu un șervețel sau altceva nu ma ustura. Stau intr-o camera in care am caldura foarte mare si umezeala mai deloc. Cea mai mare frica a mea e sa nu fie lichid cefalorahidian sau ceva de genul, ma gandesc la asta deoarece am dat ieri un cap de pat, dar fix pe partea stanga m-am lovit, mie-mi curge lichid numai din urechea dreapta. Nu a fost o lovitura foarte grava, a fost destul de sus, nu avea legatura cu urechea. Am doar 17 ani si sunt foarte speriat de acest simptom, desi probabil e unul inofensiv si va trece in cateva zile.
2 comentarii
0
29-01-2022, ora 20:09
ShaggySh
Nu este medic/terapeut
ShaggySh
Nu stiu, poate e o infectie sau ceva, m-am tot scarpinat la ureche murdar pe maini. Sau cine stie, am urechea rosie la exterior, am si o infectie la masea, nu stiu daca conteaza, recent am luat tratament cu Augumentin.
0
31-01-2022, ora 11:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da veste o Otita externa... prin traumatism cu castile.. priun transpiratia din spatele castilor
2 saptamani fara casti.
dezinfectat urechea cu otic sun
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: