Otita si secretie

20-10-2018
cetatean99
Nu este medic/terapeut
cetatean99
Buna ziua! De cateva zile am o problema cu urechile.Dupa o raceala zdravana care inca mai persista dar la o intensitate suportabila, mi s-a cam diminuat auzul la o ureche.Din acea ureche curge o secretie galbuie dupa aplicarea unor picaturi Otis-T.Insa auzul tot problematic a ramas si secretia continua sa curga plus durere in spatele urechii plus ca ma simt infundat in cap asa probabil de la raceala.Ce pot face?Ce pot lua pe langa acele picaturi?
2 comentarii
0
20-10-2018, ora 18:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu secretiil edin ureche NU se glumeste
poate fi perforatie de timpan
Luni la ORL
pana atunci usuci urechea cu servetele de hartie..si cu aer cald de la uscatorul de par, dupa picaturi
0
23-10-2018, ora 14:55
cetatean99
Nu este medic/terapeut
cetatean99
Va multumesc mult domnule doctor!La ORL ajung doar pe vineri, fiind imposibila o programare atat de urgenta tinand cont de numarul de pacienti.Am fost la medicul de familie si am primit:
EURESPAL, ZINAT, FLAMEXIN pentru ca am si o tuse cam persistenta.Urechea nu mai curge atat de mult si intens ci are episoade de scurta durata, durere nu mai exista, doar ca a ramas problema cu auzul, trebuie ca interlocutorul sa vorbeasca destul de tare, sa dau volumul cam tare la tv pentru a auzi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: