scurgere vaginala maronie de 2 zile

22-01-2009
betty19
Nu este medic/terapeut
betty19
Buna ziua.Am si eu o problema.De 2 zile am niste scurgeri vaginale maronii.Am urmat un tratament timp de o saptamana cu ovule si pastile Macmiror pt ca am fost diagnosticata cu tricomonas si o usoara infectie vaginala si acum 2 zile l am incheiat.De asemenea luna asta am luat anticonceptionalele(desorel) 2 luni la rand pt a-mi amana ciclul menstrual.mai am 6 pastile si termin si a 2 a folie deci nu cred k sunt scurgerile obisnuite d dinaintea ciclului menstrual.Ma puteti ajuta?Stie cineva de la ce pot fi?multumesc
5 comentarii
0
23-01-2009, ora 13:03
ratuska
Nu este medic/terapeut
ratuska
buna.am 23 de ani si am o problema.am niste scurgeri cateodata mari dupa actul sexual si cateodata mici.prima data am crezut ca mia venit ciclul dar nu am terminat anticonceptionalele si de fiecare data imi venea dupa ce le terminam.iau yasmin de 21 de pastile.imi vine de o saptamana si acum ma simt f slabita.se poate sa fiu racita si de la asta sa mi se traga?va rog sa imi rasp daca puiteti.va multumesc
0
03-02-2009, ora 13:43
criss24
Nu este medic/terapeut
criss24
buna.am 18 ani si am o problema.in zona genitala mi-au aparut niste bubite gen cosuri, iar daca le sparg imi curge sange din ele, iar dupa terminarea ciclului mai sangerez doar atunci knd urinez.se poate sa fiu racita??doctora mi-a spus k am o infectie urinara si sunt racita, dar totusi..va rog sa-mi raspundeti daca puteti.va multumesc
0
25-09-2009, ora 12:18
marya27
Nu este medic/terapeut
marya27
In luna august la inceput, am mers le medic pentru un papanicolau. Mi-a descoperit o infectie cu gardnella pentru care mi-a dat un tratament cu ovule Klion D100, dupa care mi-a venit ciclu normal la 28 de zile. In luna septembrie, mi-a intarziat ciclul 2 zile, iar dupa ciclu am inceput sa am niste scurgeri maro. Din ce cauza pot fi? Sa fie din cauza ovulelor luate luna trecuta? Dar de ce mi-au aparut acum? Va rog sa-mi raspunda cineva? Sunt tare speriata. Va rog raspundeti-mi daca stiti, poate e vreun medic gine pe aici.
0
13-12-2009, ora 15:03
Micky_Ella
Nu este medic/terapeut
Micky_Ella
Buna ziua. Am o problema ce persista de mai bine de-o saptamana. Am o scurgere maronie foarte urat mirositoare. Astazi, ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia, vad ca inca am aceasta scurgere maronie chiar un pic spre rosu. Nu imi permit momentan sa merg la control. Chiar nu stiu ce sa fac in acesta situatie. Va rog dati-mi un sfat, ce ceaiuri as putea sa beau, sau pentru spalaturi. Va multumesc.
0
15-12-2009, ora 22:10
ximena
Nu este medic/terapeut
ximena
buna...am si eu aceeasi problema de 5 luni iau marvelon prescrise de medicul meu...si am avut o mica infectie si mi-a dat klion D100. si antibiotic...dupa ce am luat acel klion am avut scurgeri maronii...si acum de vreo doua zile iarasi am...m-au cam durut ovarele zilele trecute si intr-o noapte mi-am pus klion si a doua zi am avut scrgeri maronii.sa fie din cauza acestui medicament?chiar nu stiu ce sa mai cred..va rog sa ma ajutati cu un raspun daca puteti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •