Scurgeri maronii

29-07-2017
GeorgianClm
Nu este medic/terapeut
GeorgianClm
Bună seara !
Sunt însărcinată în 9 săptămâni și 3 zile având sarcina gemelara însă doar cu un embrion rămas..
La 6 săptămâni am avut risc de avort, atunci când am și pierdut unul din embrioni. Am stat internata și mi s a prescris tratament cu utrogestan și acid folic pana la 14 săptămâni.
De la saptamana 7 am început sa am niște scurgeri maronii, nu abundente și fără durere. Doctora mi-a spus ca dacă nu este sânge, orice scurgere nu trebuie sa mă sperie însă nu mi-a explicat de ce, ce sunt sau cât durează.. Întrebarea mea este : A mai trecut cineva prin așa ceva ? Am motive sa mă sperii ? Este prima sarcina și îmi este foarte teama pt bebelușul meu..
Mulțumesc anticipat !
2 comentarii
0
31-07-2017, ora 10:53
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Mici sangerari sunt foarte frecvente in primul trimestru si se datoreaza extinderii placentei respectiv vascularizatiei embrionului. Semne de gravitate sunt durerile sub forma de crampe insotite si de sangerare abundenta, cu sange rosu.
0
31-07-2017, ora 11:04
GeorgianClm
Nu este medic/terapeut
GeorgianClm
Mulțumesc din suflet pt răspuns !
M-ati liniștit..
O zi frumoasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul