Scurgeri maronii, uneori cu cheaguri

17-07-2012
mihayos
Nu este medic/terapeut
mihayos
buna ziua.
De vreo trei luni am inainte de menstruatie niste scurgeri urate maro-rosiatic (uneori si cu cheaguri), ultima oara cand am fost la consult la medicul ginecolog si mi-am facut si analizele mi-a iesit o rana pe col si candida, pot fi de la rana pe col aceste scurgeri? Am luat tratament pentru acestea gen cervugid ovule si fluconic pastle orale, dar rana nu a disparut si nici candida...ce imi recomandati...sa mai iau din nou tratamentul respectiv...subliniez ca am luat acest tratament acum o luna si jumatate...

Va multumesc mult.

P.S. AM UN CICLU NEREGULAT, CU TULBURARI HORMONALE...anticonceptionale n-am mai luat din luna decembrie...
3 comentarii
0
17-07-2012, ora 18:20
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Candida nu a disparut dupa tratament? Intrebare suplimentara- si partenerul a urmat tratament in paralel?
Este f posibil ca aceste scurgeri sa fie si de la ciclul neregulat. De ovare ne poti spune ceva?
Nu recomandam sa urmezi tu tratamentul, ci sa mergi din nou la medic si sa ti spuna el ce anume trebuie sa urmezi in continuare,
0
18-07-2012, ora 10:08
mihayos
Nu este medic/terapeut
mihayos
A disparut pentru cateva zile pentru ca dupa menstruatie mi-a reaparut...si partenerul a folosit tratament in paralel.
Mi-am facut ecografie la ovare si sunt bine...nu au chisturi sau altceva...ASA AM SA FAC...ASTEPT SA-MI TRECA SCURGERILE MARONI SI MENSTRUATIA SI APOI O SA MA DUC LA MEDIC.MULTUMESC PENTRU RASPUNS...

P.S. Sa inteleg ca o sa scap de scurgerile acestea maronii dupa ce mentruatia mea va fi regulata?
0
18-07-2012, ora 10:15
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Este posibil sa fie de la ciclul neregulat si sa dispara dar mai intai trebuie sa te vada un medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •