secretia vaginala anormala+sangerari

25-03-2007
cupercutza
Nu este medic/terapeut
cupercutza
Am 20 de ani, ink nu am facut nici un control ginecologic.De 2 luni incoace am secretia mai galbuie, miros neplacut si destul de abundenta.Am o viata sexuala destul de activa (cu un singur partener) dar folosim prezervativul (cateodata nu de la inceputul contactului dar cand trebuie e pus).Saptamana trecuta mi-a fost rau, mi-a venit sa lesin.Am facut totusi un test de sarcina pt orice eventualitate dar a iesit negativ.De cateva zile am inceput sa am mici sangerari maronii.Sunt chiar inainte de menstruatie, poate si de asta dar nu stiu, e prima daat cand mi se intampla.De 2 ori am avut sangerari vineri si duminica (sambata am avut contact sexual). Am gasit p net o boala Clamidioza care seamana parca cu aceste simptome p care le am eu, si am si un fel de conjunctivita.De obicei sunt rosie la ochi, acuma mi se si usca pielea dp fatza.Dar prietenul meu era virgin deci nu avea cum sa aibe acest virus, si de 10 luni numai cu el am avut contact sexual.Asa k nu stiu ce sa cred.Cel mai bine ar fii sa merg la un control.Daca, m-ati putea ajuta cu un raspuns as fii foarte recunoscatoare.
2 comentarii
0
25-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Raspunsul l-ai gasit tu foarte bine: "cel mai bine ar fi sa merg la un control".
Treci la fapte!
0
05-04-2007, ora 00:00
dora3crazy
Nu este medic/terapeut
dora3crazy
iti sugerez sa faci urgent un consult ginecologic de specialitate, daca esti din bucuresti te sfatuiesc sa mergila cabinetul DICO-MED, care se afla in sect 6, aleea tirgul neamt nr 1, bloc D9, scara C, etaj 1, apart 23, interfon 323C, LA DR INDIANA PELIN, PROGRAMARE ITI POTI FACE LA NR DE TELEFON 0214139145, PROGRAMUL E DE LUNI PINA VINERI DE LA 9-18 SI SIMBATA DE LA 9-13.SUCCES SI SANATATE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  •