Secretie alba la barbat

11-06-2013
alex coca
Nu este medic/terapeut
alex coca
Buna ziua, prietenul meu are 26 de ani. Niciodata nu am avut contact sexual neprotejat pentru ca el este convins ca are o problema, o boala care ar putea sa o transmita. Acuza o scurgere albicioasa de pe canalul penisului si o usoara mancarime. A facut mai multe seturi de analize, dar au iesit bune... medicul a spus ca poate avea o usoara prostata, si pentru asta urmeaza un tratament (Ciprinol, Sumamed, Zinat, Cefort, Tavanic, etc) dar acea secretie nu dispare. Imi puteti spune daca poate avea o afectiune care nu se poate depista usor? sau, ce altceva coincide cu aceste simptome? Va multumesc!!
4 comentarii
0
11-06-2013, ora 18:22
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
ce analize a facut?
0
11-06-2013, ora 21:46
alex coca
Nu este medic/terapeut
alex coca
analize la secretia respectiva...
0
12-06-2013, ora 19:46
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
pai tu scrii ca a facut mai multe seturi de analize...care mai precis si ce scria pe rezultatul analizelor?...care a fost diagnosticul in urma carui i s-a prescri tratamentul mentionat de tine?.trebuie sa repete analizele de secretie+urina+ analize bolivenerice
0
15-06-2013, ora 19:14
alex coca
Nu este medic/terapeut
alex coca
A facut analize la sange, urina, secretia respectiva, sperma si proba de lamela dar a facut in trei locuri si rezultatele au fost diferite. La Medlife analizele au fost bune, nimic ingrijorator, dar pentru ca avea acea secretie galbena (dimineata in special) si o mancarime (minora), a facut aceleasi analize la Cutitul de argint, diagnosticul a fost stafilococ auriu, iar tratamentul: ampicilina subactan, zinat, augumentin, ciprinol, ciprofoxacin, etc (nu le mai stiu). In urma acestui tratament, simptomele mentionate mai sus nu au disparut. Apoi a facut aceleasi analize la spitalul Colentina, rezultatul analizelor a fost bun, cu mentiunea ca poate exista o mica infectie a prostatei, iar tratamentul prescris: tavanic. Dar dupa tot tratamentul simptomele nu au disparut, mentionez ca mai acuza si o durere de spate in zona rinichilor (nu stiu daca are legatura).
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.