Secretie maronie

10-05-2011
ade_adelutza
Nu este medic/terapeut
ade_adelutza
De ieri ma confrunt cu o secretie maronie in loc de cea normala...nu e urat mirositoare, nu e abundenta, doar culoarea nu isi are locul...ieri au fost 22 de zile de la ultimul ciclu...normal trebuia sa ma imbolnavesc cel devreme duminica, dar mie de obicei imi intarzie 3-4-5 zile...deci nu cred ca semnaleaza venirea menstuatiei mai repede...trebuie sa mentionez ca la ultimele contacte sexuale am avut dureri in anumite pozitii...dureri probabil e mult spus...o jena, un disconfort.nu stiu cum sa explic. Am luat si antibiotice pana acum 2 sapt aproximativ...ce mi cel mai frica e ca acum an jumate am patit la fel si mi-a spus doctorul ca e pe baza de stres, dar ca as avea si o rana pe col, , , am fost la control dupa tratamentul dat si eram perfect curata, , , , o alta intrebare ce mi-o pun e: as putea fi insarcinata?!am avut ciclu acum 22 de zile si nu am mai intretinut nici un fel de contact sexual de 2 sapt, deci normal nu!dar ce inseamna vestitul ciclu peste sarcina?!as fi putut ramane acum o luna, doua si doar acum sa se manifeste asa?!sper ca nu e stupida intrebarea, dar netul nu ma lamureste deloc, iar programarea la ginecolog e doar vineri:(, , , pana vineri nu mai dorm:(..am 21 de ani, am uitat sa mentionez...
3 comentarii
0
10-05-2011, ora 19:15
IustinaPopa
Nu este medic/terapeut
IustinaPopa
Vestitul ciclu peste sarcina este foarte rar si nu cred ca este cazul sa-ti faci griji. Ai luat vreodata pastila de-a doua zi? daca da, e posibil sa fie o dereglare din cauza asta, chiar daca ai luat-o acum cateva luni. Nu stiu ce sa zic... Nu mai bine iti faci un test? In unele farmacii costa 8 lei. Si sunt sigure! Sper ca ti-am fost de folos!
0
10-05-2011, ora 19:22
Alesia16
Nu este medic/terapeut
Alesia16
Buna, cu o problema asemanatoare ma confrunt si eu, adica la contact sexual am o usoara durere, o mica scurgere de sange, prima si ultima zi de ciclu o scurgere urat colorata si urat mirositoare, am aceasta problema de ceva timp cam de 3 ani am facut tratament de multe ori mi-a trecut dar mi-a aparaut din nou caci am aceliasi simtome.daca auzi de un tratamen ceva mai bun scriiel pe net.Ce mi-a zis medicul ca am se cheama cervicita sangeranda si am o rana pe colul uterin care la contact sexual sangereaza.mult successi multumesc
0
10-05-2011, ora 19:34
ade_adelutza
Nu este medic/terapeut
ade_adelutza
Am un test de sarcina si il fac maine dimi.cu psihicul sunt mai rau:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •