Secreție maronie subțire cu 3 zile înaintea venirii cm

27-10-2018
andreea103
Nu este medic/terapeut
andreea103
Bună ziua! Am nevoie de un sfat din partea dvs. Mă îngrijorează apariția unei secreții maronii scurte din această dimineață care a durat puțin și era vizibilă doar pe hârtia igienică după urinare. Inițial am crezut ca este vorba despre menstruație, care trebuie sa îmi vină peste 3-4 zile, pentru ca aveam și dureri ușoare de burtă. Menționez ca am avut doar contacte protejate cu prezervative Durex Extra Safe însă după un contact am observat niște pete albicioase pe jos dar când le-am atins nu erau dense și păreau a fi secreții vaginale, întrucât și la verificarea prezervativului acesta părea intact. Am făcut astăzi un test Barza care a fost negativ însă nu știu cât de sigur e având în vedere ca abia peste 3 zile ar trebui sa apară cm.
Îmi doresc să nu fie vorba despre o sarcină acum, mai ales că în urma cu 3 luni am avut și o întrerupere de sarcină (nu mi s-au putut prescrie anticoncepționale pentru ca ginecologul a descoperit un chist la sân cu conținut impur și abia peste 3 luni m-a chemat din nou la control). Aștept păreri! Mulțumesc!
5 comentarii
0
27-10-2018, ora 18:02
andreea103
Nu este medic/terapeut
andreea103
VĂ ROG MULT SĂ ÎMI RĂSPUNDEȚI!! :(
1
28-10-2018, ora 05:27
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Bună! Puteți sa încercați un test de sarcina ultrasensibil! O sa fie un rezultat mult mai relevant decât ca pe un test obișnuit!
0
28-10-2018, ora 06:34
andreea103
Nu este medic/terapeut
andreea103
Mulțumesc! În seara aceasta m-am confruntat cu o balonare excesivă apărută din senin, inconfortabila și zgomotoasa și cu dureri de burtă însă nu știu dacă ar putea fi menstruația sau altceva cauza.
0
29-10-2018, ora 12:59
andreea103
Nu este medic/terapeut
andreea103
Bună din nou! E a 3-a zi în care am aceasta secreție maronie deloc abundentă. Mâine e data la care ar trebui teoretic sa apară menstra și voi repeta testul. Dacă aveți vreo părere despre situație, aștept răspunsuri.
0
31-10-2018, ora 06:24
andreea103
Nu este medic/terapeut
andreea103
A venit menstra! :)
Am avut doar o zi de întârziere însă nu îmi explic secreția maronie care a durat cam 4 zile înaintea menstruației. Voi merge curând la un nou control. Mulțumesccc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: