Secreţie rozacee

03-03-2016
Yasminnee
Nu este medic/terapeut
Yasminnee
Bună ziua, eu şi iubitul meu dorim sa facem un copil, la recomandarea medicului am luat Elevit aproximativ o luna, luna în care am sI încercat sa rămân gravida. Am avut grija sa se întâmple în perioada ovulaţiei. Normal trebuia sa îmi vina menstruaţia pe data de 1 Martie, dar nici pana azi nu mi-a venit menstruaţia. în seara aceasta am avut iar contact cu iubitul meu, şi după am observat ca secretia mea este uşor rozacee. Oare doar îmi vine menstruaţia, exista posibilitatea dacă as fi insarcinata sa am uşoare sângerări ? E cazul sa îmi fac probleme ?
4 comentarii
0
03-03-2016, ora 00:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ori una, ori alta, ori altele.
Durerile ca niste cutite pot proveni de la niste ovare polichistice.
Ecografie transvaginala la ginecolog sa vada uterul dar nu cand aveti sangerare.
La un control ginecologic simplu nu se vad aceste amanunte.
0
03-03-2016, ora 00:29
Yasminnee
Nu este medic/terapeut
Yasminnee
Şi as putea face un copil chiar dacă as avea ovare polichistice ?
0
03-03-2016, ora 00:34
Yasminnee
Nu este medic/terapeut
Yasminnee
Èšin sa menţionez ca am un ciclu destul de regulat... de obicei îmi vine menstruaţia cu 3-4 zile mai devreme decât mi.a venit ciclul din luna precedenta, dar în anii trecuţi se putea sa îmi vina şi la 2 zile după data respectiva. Oricum, asta se întâmpla acum mult timp... speram sa am o bucurie când am văzut ca nu a venit în ziua în care ştiam eu ca vine...
0
03-03-2016, ora 00:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Persoanele cu ovare polichistice raman mai greu insarcinate pentru ca nu prea se mai produce ovulatia.
Trebuie intai ecografia transvaginala sa vedeti care e problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •