secretie vaginala anormala

24-04-2015
mioara1970
Nu este medic/terapeut
mioara1970
Am varsta de 44 ani.Mentionez ca am testul papanicolau normal facut in ianuarie 2015, o menstruatie care dureaza intre 27- 28 zile (exceptie facand luna ianuarie cand a venit a 43 a zi), sufar de cervicita cronica, o conizatie 2006, o leziune pe col rezolvata si un polip operat acum aprox 2 ani de atunci anual papanicolau normal facut la clinica Micomi. Menstra in aceasta luna a venit pe data de 15 zic eu normal, mai putin abundenta ca celelalte dar a venit, ce ma pune pe ganduri este o leucoree rozalie care a aparut acum (dupa aprox 8 zile de la prima zi de menstruatie ) nu are miros si este foarte lichida. Inainte de ziua menstrei adica 15.04. 2015 am luat tratament antibiotic cu Ciprinor 10 zile acuzand o infectie urinara cu stafilicoc. Ce poate fi aceasta leucoree roz ? Eu sunt programata luni 27 pentru un consult, eco transvaginal si determinare HPV ( nu aparuse leucoreea in mom programarii), sunt ingrijorata si daca se poate o parere... Va multumesc anticipat !
4 comentarii
0
24-04-2015, ora 16:28
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
E necesar consultul ginecologic pentru diagnostic.
0
25-04-2015, ora 10:44
mioara1970
Nu este medic/terapeut
mioara1970
Multumesc!
0
27-04-2015, ora 17:21
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil reactie secundara de la antibiotice. Am auzit si la alte cunostinte. Va trece.
0
28-04-2015, ora 16:17
mioara1970
Nu este medic/terapeut
mioara1970
Multumesc, asa mi-a spus si medicul ginecolog-- sa urmaresc daca mai apare-- negasind o cauza la consult.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.