secretie vascoasa pe penis

29-07-2008
ioman
Nu este medic/terapeut
ioman
am si eu o problema la care v-as ruga sa-mi raspundeti, daca puteti:

de la un timp pe capul penisului apare o secretie albicioasa-vascoasa zilnic; in acelasi timp si pielea este mai rosie pe interior; acest lucru este insotit si de o usoara mancarime la baza capului penisului.
Mentionez ca nu am facut sex neprotejat si nu cred sa fie BTS.

As vrea sa stiu ce ar putea fi si cum s-ar putea vindeca, sau macar la ce tip de medic m-ati sfatui sa merg? (specializarea: urolog sau dermato-venerice)
Daca se poate, nici o recomandare n-ar fi rea.

Multumesc anticipat.
8 comentarii
0
29-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
mergi la un medic dermato-venerolog clar!!orice boala se poate lua si de la un sex oral!!
0
30-07-2008, ora 00:00
ioman
Nu este medic/terapeut
ioman
oricum asta imi propusesem...dar trebuie sa mai gasesc si ceva timp pt asta :P

voiam totusi sa vad daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva
merci pt raspuns oricum
0
01-08-2008, ora 00:00
doru28
Nu este medic/terapeut
doru28
Ioman, exact ce ai tu am si eu. Exact exact. Nu stiu ce naiba poate fi. Exact aceasi secretie vascoasa de tot si urat mirositoare care e zilnica oricat m-as spala, pielea rosie deasupra capului, si mancarime la capul penisului. Te rog daca afli ceva sa-mi dai de stire. Multumesc.
0
04-08-2008, ora 00:00
ioman
Nu este medic/terapeut
ioman
eu mi-am propus sa ajung la un medic cat de curand...din pacate programul la serviciu ma cam face sa aman :(
0
08-08-2008, ora 00:00
ioman
Nu este medic/terapeut
ioman
am ajuns si la doctor...si te sfatuiesc sa faci la fel

mie aproape imi trecuse...dar nu de tot
doctorul mi-a recomandat sa fac spalaturi cu solutie de apa cu bicarbonat alimentar (1 lingurita / 1l) si sa ma dau apoi cu nizoral crema --> de 2 ori pe zi...timp de 3 sapt

sper sa-ti fie de folos.
0
08-08-2008, ora 00:00
doru28
Nu este medic/terapeut
doru28
aha.Ok.Foarte bine.Am zis ca ma duc si eu in cursul saptamanii viitoare sa consult un doctor ca nu se mai poate asa.Multumesc mult.Numai bine.Sanatate
0
13-08-2008, ora 00:00
doru28
Nu este medic/terapeut
doru28
Bun. Tin sa spun ca am fost in cursul zilei de ieri la medic si am facut controlul. Doctorul a zis ca s-ar putea sa fie o ciuperca si mi-a dat tratament 2 saptamani. Mi-a dat 2 pastile sa iau, cate o pastila pe saptamana, timp de 2 saptamani, pastila se numeste Fluconazol. Si mi-a mai dat o crema sa ma dau pe capul penisului in fiecare seara care se numeste Travogen. Si mi-a zis daca nu-mi trece in doua saptamani sa ma duc din nou la un consult. Da si a mai zis sa o duc la un control si pe prietena mea, fiindca m-a intrebat daca am o relatie stabila, am zis ca da, si atunci mi-a spus sa o duc si pe ea ca si ea trebuie sa se trateze, fiindca daca ea nu se trateaza atunci eu degeaba ma tratez ca o sa iau din nou. Acuma sa vad cum merge treaba, si sper sa imi treaca in 2 saptamani. Numai bine. Sanatate.
0
13-08-2008, ora 00:00
ioman
Nu este medic/terapeut
ioman
sanatate sa fie...acum ce sa zic...sa fie intr-un ceas bun...si sa mai postezi si dupa, sa vedem cum evolueaza

la mine e mai bine deja...da sa vedem
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •