secretii nazale cu sange

13-01-2015
d, mihai
Nu este medic/terapeut
d, mihai
buna seara,
va rog sa ma ajutati cu un sfat - am avut trei saptamani de raceala cu 37, 7, tuse puternica cu expectoratie si nas infundat si, , productiv' tot timpul incat nu puteam respira dacat pe gura in mare parte; am luat augmentin de 1g, stodal, sinupret, inhalant, pinosol si temp. este in jur de 37, tusea a disparut, nasul s-a desfundat in mare parte insa cand suflu nasul mucozitatile sunt rosii din ambele nari; in plus am uneori durere difuza in oasele fetei mai ales pe dreapta unde a fost si nara mai infundata in timpul racelii, iar uneori durerea merge si la ochi(este si usor umflata fata langa nas pe dreapta)
am primit un tratament cu un antiinflamator, dar am ulcer duodenal cicatrizat si as prefera sa nu folosesc flamexin-ul
il rog frumos pe dl.dr. ca in masura timpului disponibil sa-mi raspunda
cu multumiri,
4 comentarii
0
14-01-2015, ora 11:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este riscul unei sinuzite
consultul la Stomatolog este obligatoriu..sa s eexcluda focarele de infectie de la dintii de sus de sub sinus
daca cauza sinuzitei este acolo.. se merge la maxilo-facial pentru tratament chirurgical
daca nu este focar dentar se merge la ORL.. cu radiografie SAF sa se confirme in care sinus este focarul..si de aici depinde si tratamentul
0
14-01-2015, ora 19:49
d, mihai
Nu este medic/terapeut
d, mihai
va multumesc pentru raspunsul prompt
voi urma indicatiile dvs si va voi informa de rezuktate
ceea ce faceti dvs ajutand pacienti necunoscuti suplineste un sistem de sanatate inca in suferinta - cinste dvs medic si om
cu respect,
0
25-01-2015, ora 19:02
john 81
Nu este medic/terapeut
john 81
buna ziua, inafara de problemele cu amigdalitele pe care le am, mai am si o sinuzita cronica, am dureri cum dau de frig ma ia pe loc dureri de frunte, sub ochi, deasupra capului, si in spate la ceafa, ameteli, si de aprox.3 luni de zile expertorez pe gura puroi cu sange ce imi vine in gat uneori rosu, iar de multe ori visiniu.
am avut si o rinita alergica stiu, si o polipoza nazala dar asta cand am mers la control acum 5 zile mi sa spus ca nu mai are ce opera ca au dat innapoi in urma unui tratament cu nasonex spray nazal si montelukast care le iau de 4 luni continuu, cum sa scap de aceste dureri de cap cand dau un pic de frig se de puroi, va multumesc mult pt. efortul facut, tot respectul din partea mea va doresc.
0
25-01-2015, ora 20:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. un consult la stomatolog si exclus toate focarele de infectie
2 radiografie SAF sau CT cerebral
3 examen oftalmologie si examen fund de ochi
4 consult neurologie
5 cand ai toate rezultatele te intoci la ORL..sa.ti spuna ce tine de ORL si ce este de alta specialitate
fiindca poti sa amesteci multe simptome de la mai multe boli..si n.o sa gasesti rezolvarea numai la ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Inhalațiile cu aburi nu ameliorează congestia nazală cronică
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  •