Secretii vaginale/vagin exagerat de ud

02-09-2018
anonima.90
Nu este medic/terapeut
anonima.90
Buna ziua.
Am o problema de care as dori tare mult sa scap : ma ud mult prea mult, din aproape orice, cu sau fara motiv, iar in timpul actului sexual este si mai rau, ma ud si mai mult decat de obicei, si imi iese o cantitate exagerat de mare de secretie in acele momente. (Ca sa nu mai mentionez faptul ca eu si prietenul meu nu mai simtim nimic, tot din aceasta cauza).
Ma enerveaza si ingrijoreaza faptul ca, zi de zi, ma ud exagerat de mult, iar acea secretie iese in afara, facand totul si mai incomfortabil...
As dori sa stiu daca exista creme/pastile/remedii naturiste cu ajutorul carora as putea scapa de aceasta problema.
Am nevoie de ajutorul vostru.
Va multumesc tare mult!
3 comentarii
0
02-09-2018, ora 16:39
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Adresați a unui ginecog este cel mai bine așa
0
02-09-2018, ora 17:12
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Inainte de toate ar fi recomandat sa faci un control medicale si niste analize specifice (inclusiv de secretie) pentru a se vedea daca nu exista niste cauze medicale. Trebuie intai excluse cauzele medicale, abia apoi se apeleaza la alte solutii
0
03-09-2018, ora 08:39
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Așa cum v-a spus și dl. doctor, un control ginecologic v-ar fi de folos, pentru că există posibilitatea unor investigații, în urma cărora puteți avea soluții sigure pentru rezolvarea problemei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: