Sensibilitate a sanilor

13-05-2011
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Bunaziua! De trei luni am o problema a sanilor (sunt mariti grei si durerosi la atingere). De 4 luni iau utrogestan in perioada 11-25 a ciclului (la indicatia doc.). Am fost la ginecolog si inafara de un ovar marit si anexita nu mi-a gasit nimic si nici n-a stiut de la ce ma dor. Va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns. Va multumesc!
3 comentarii
0
13-05-2011, ora 12:54
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Am uitat sa mentionez ca am luat o luna Donavital si ceai de codita soricelului.
0
15-05-2011, ora 16:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu mai lua Utrogestan, fa un nou test de sarcina si intoarce-te la medicul care a prescris tratamentul...o ecografie la sani, o mamografie ai facut ? Daca nu, trebuie sa le faci..
0
16-05-2011, ora 11:34
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Ultima menstruatie am avut-o pe 29 aprilie si am facut un test de sarcina(negativ), chiar innainte-a menstruatiei. Si da cand iau utrogestan se intensifica durerile de sani. Am inceput acest tratament dupa o operatie de chist endometrial. Va multumesc mult de raspuns si o sa ma duc sa fac o mamografie.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sanilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.