Senzatie ciudata in nas
Buna seara. Acum 3 zile am avut o extractie mai complicata in zona de sus. Mai exact mi-au fost extrasi 8 dinti din care 3 masele. Dupa anestezie care a fost facuta la ora 5, seara sau chiar a 2 zi m-am trezit cu o senzatie ca si cum mi s-ar misca ceva in nas, ca si cum ma furnica ceva sau ma inteapa in cazul unui muculet uscat. Cateodata devine chiar stresant. Ce poate fi in cazul asta? Se poate sa im fi atins ceva sau se poate sa fie ceva mai grav?
2 comentarii
Rădăcină dinților de sus. Se afla în sinusul Maxilar. Permanent exista riscul unei sinuzite Odintogene. Trebuie monitorizata la orl
Va multumesc. Intre timp am anuntat medicul de la stomatologie care m-a palpat acolo spunandu-mi ca este un fel de chist unde s-a strans infectia dintelui respectiv aceasta fiind destul de mare. Totul s-a reglat de la sine.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5Extractia maselelor
- 2extractia molarului de minte
- 5inflamatie si durere dupa extragere
- 7durere post chiuretaj
- 5dupa extractie dentara, in locul dintelui scos a inceput sa apara o pata alba
- 7Extractie masea de minte. Rog ajutor.
- 7O posibila infectie dupa extractie!
- 6Extractie dentara
- 7Usturimi faringe sus in spatele luetei
- 1Extractie masea
- 3extractie dentara
- 1inflamatie obraz dupa extractie
- 4imi este frica tare de extractie unei masele
- 0Durere necontrolata dupa extractie
- 0Cheagul de după extracţie
- 0extractie masea
- 3Dupa 3 luni de la extractie molar inclus inca am gaura in gingie.
- 3Rest mic masea dupa extractie
- 1E ok sa se faca 2 implanturi si o extractie de masea de minte in aceiasi sedinta?
- 1Molar de minte
Mai multe informații despre: Extractia dentara
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: