Abceees pe gingia maselei extrase!

07-03-2019
Mede21
Nu este medic/terapeut
Mede21
Sunt speriata, am mers ieri la dentist pentru a imi scoate firele de sutura si pe seara, am observat ca mi a aparut abces pe gingia maselei extrase..am anuntat medicul stomatolog la care ma tratez si mi a spus ca nu e la cabinet zilele acestea, si ca ne vedem luni..eu nu pot sta asa pana luni, e in regula sa iau amoxiklav?
5 comentarii
1
08-03-2019, ora 12:49
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua. Intr-o zi de cand vi s-au scos firele pana acum, nu cred ca apareau complicatii, medicul v-ar fi atras atentia. Mai bine mergeti la un consult la alt coleg, nu as indica antibioticul fara control.
0
08-03-2019, ora 17:34
Mede21
Nu este medic/terapeut
Mede21
Am mers la alt medic la urgenta stomatologica, si mi a intepat locul si mi a scos puroi de acolo insa tot mai simt ca o zvagnitura...mi a dat zinnat si metronidazol si sa fac radiografie, am facut si radiografie si nu pare sa fie nimic acolo...insa care e cauza abcesuluu, nu inteleg..posibil pt ca am facut alveoluta postextractionala care nu a fost tratata suficient de corespunzator
1
08-03-2019, ora 19:17
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara,
Este o alveolita care nu s-a remis complet.
Nu e suficient tratamentul cu antibiotice trebuie chiuretata si alveola.
1
08-03-2019, ora 21:36
Mede21
Nu este medic/terapeut
Mede21
Infectia nu poate apare pe radiografie? Aproape ca s-a inchis locul extracției
1
14-03-2019, ora 09:33
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
In cazul unei alveolite indicația este ca locul sa fie din nou incizat și chiuretata foarte bine zona respectiva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •