Senzatie continua de foame

03-10-2010
mihaelat87
Nu este medic/terapeut
mihaelat87
Buna ziua. Nu am avut niciodata o viata ordonata, in ideea ca nu am mancat la ore fixe, ci dimpotriva, rar si haotic. Mi s-a spus ca din aceasta cauza, stomacul meu are tendinta de a produce mai mult suc gastric in unele ocazii. Oricum, pana acum 2 saptamani nu am avut probleme. Insa, mutata in alta localitate si o data cu venirea toamnei, dupa o perioada de 2-3 zile in care mi-a fost rau si am resimtit tot timpul foame dureroasa, chiar daca mancam, situatia a perseverat. Cu alte cuvinte nu am dureri, dar am un anume disconfort cand simt aproape in permanenta foame, singura exceptie fiind urmatoarea ora dupa ce am mancat. Ma trezesc noaptea/dimineata extrem de infometata, desi nu aveam aceasta problema pana acum. Stici cumva ce poate fi?
1 comentarii
0
18-03-2011, ora 16:09
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna Mihaela.Ai scapat de aceasta problema a ta? Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • HAPIfork – furculița inteligentă care îți monitorizează porțiile
  • Legătura dintre sport și scăderea apetitului explicată
  • La adulții tineri, glucoza și sucroza influențează diferit hormonii implicați în reglarea apetitului
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.