Senzatie testicul amortit

25-09-2013
alex77
Nu este medic/terapeut
alex77
salut, ma numesc alexandru, am 21 ani si dupa cum spune si titlul subiectului am o senzatie de testicul stang amortit(aproape inexistent cand ma gandesc la el sau cand stau in diferite feluri) care se duce putin pe coapsa, asta cam de vreo 2 zile, mentionez ca am facut un test doppler si rezultatele sunt la parametrii normali. totul a inceput intr-o seara cand m-am masturbat si am apasat pe penisul in erectie in jos(de la baza nu de la jumatate) si s-a auzit un fel de trosnet intern, am vrut sa cred ca doar mi s-a parut, neavand dureri sau alte chestii, culcandu-ma linistit. a2a zi ma trezesc si observ ca nu mai am penisul in erectie lucru ce m-a speriat, adica nu vroia sa se ridice neam(stiu poate pare putin amuzant dar nu e). am inceput sa ma panichez, i-am alarmat pe ai mei, am mers direct la spitalul panduri din bucuresti cu speranta ca imi vor da un diagnostic, domnul doctor de acolo m-a palpat si mi-a spus ca n-am nimic, dansul mi-a dat chiar nr lui de mobil sa-l sun sa-i spun daca am erectie sau nu in urmatoarele zile. dupa 3 zile de la micul incident am incercat sa vad cum se prezinta, cand penisul incepea sa creasca in dimensiuni am simtit o durere ciudata la baza penisului, cand eram pe punctul de a ejacula am avut o durere testiculara destul de mare in schimb. in punctul acela deja eram speriat nu stiam ce sa mai fac, il sun pe doctor si ii spun ce s-a intamplat acesta spunandu-mi sa vin a2a zi. aceasta fiind ziua in care eu sunt supus unui test doppler din care reiese ca in ceea ce ma priveste organul genital acesta pare a avea toate functiile in regula. am avut 2-3 zile apoi in care nu stiam ce sa mai cred, 'analizele' erau bune dar totusi mie nu mi se parea ca sunt in regula, ma tot gandeam ca nu mai sunt ca inainte si m-am pus pe cautat tot felul de simptome similare mie in final gasesc un forum in care niste tipi par sa dezbata acest subiect insa nimeni parea ca nu gaseste o rezolvare. acestia spuneau la un moment dat ca daca incearca sa flexeze ligamentul suspensiv al penisului acesta nu mai are nicio reactie practic nu mai avea niciun control la care se mai adauga si o problema ce afecteaza functia erectila. dupa putin timp mi-am dat seama ca si eu prezint aceleasi simptome si m-am simtit putin aiurea, adica medicul crede ca eu nu am nimic si totusi eu simteam ca am?
toata lumea imi spunea sa stau linistit insa eu cu greu ma puteam stapani, chiar astazi am fost la medicul de familie si i-am povestit ce s-a intamplat si ca e pentru prima oara cand mi se intampla sa indoi de la baza un penis in erectie(stiu.. pare prostesc dar asta a fost..) aceasta spunandu-mi in repetate randuri ca se poate intampla si in timpul actului sexual cand are loc schimbarea brusca de pozitii, i-am specificat si faptul ca simt ca o amorteala pe testiculul stang si putin coapsa si crede ca e posibil sa fie un nerv comun dar ea crede ca o sa ma vindec de la sine in 2-3 saptamani. am uitat sa precizez faptul ca nu prezint umflaturi, si sa va intreb daca e corect ca testiculul stang, cel cu pricina sa stea mai jos decat cel drept. acestea fiind spuse dumneavoastra ce credeti?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testiculul
  • Lovitură la/în testicule
  •