Seroxat in sarcina

06-01-2021
S.luciana
Nu este medic/terapeut
S.luciana
Buna ziua.In 2019 august am facut un atac de panica.Am mers la pshiatru si mi.a dat seroxat 20 mg o pastila seara si anxiar la nevoie.Racomandandu.mi sa nu raman insarcinata.O buna perioada m.am protejat apoi facand o alta vizita ginecologica doctorul mi.a zis ca sunt slabe sanse sa raman insarcinata natural.In toata perioada asta nu am ramas ba chiar am avut si lipsa 2, 3 luni ciclu
Pe 7 decembrie 2020 am o vizita ginecologica si i.am cerut doctoritei sa imi dea un tratament pt a ramane insarcinata, si i.am povestit si despre atacul de panica si tratamentul care il iau.Mi.azis sa ii duc prima data analizele de sangue si apoi imi zice daca se merita sa fac tratament sau nu. Pe 11 ianuarie trebuia sa ma duc cu analizele de sange din prima zi de menstruatie sa vedem daca e ceva de facut.Vazand ca nu imi vine menstruatia am facut 2teste de sarcina rezultand positive.Am ramas socata va spun sincer. Pshiatru mi.a raspuns foarte urat cand i.am zis ca am ramas gravida.Au mai fost mamici care au avut aceasi problema ca si mine.?multumesc pt raspuns
1 comentarii
0
06-01-2021, ora 16:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua. Inlocuiti tratamentul medicamentos cu psihoterapia si mergeti mai departe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul