sex anal/oral

67 comentarii 1 23 Înainte ›
1
23-08-2016, ora 12:38
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Asta mie imi suna a manipulare, santaj...Daca, de exemplu, sotul si-ar dori sa urineze in gura ta, fiindca asta ii face lui placere (sunt unii care practica urofilia), tu ar trebui sa i te supui fiindca il iubesti?! A iubi pe cineva nu inseamna a i te supune...Daca el te-ar iubi cu adevarat pe tine, ti-ar respecta trupul la fel cum si-l respecta pe al lui...

Inca odata iti spun, propune-i ce ti-am zis mai devreme, sa-l penetrezi tu pe el mai intai, si observa-i reactia! O sa-l lovesti fix in orgoliul masculin...
0
23-08-2016, ora 13:00
Dr.da
Nu este medic/terapeut
Dr.da
Asa voi face.Multumesc mult de tot.
1
23-08-2016, ora 13:12
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Cu santajul nu sunt de acord. Spunei ca este liber sa mearga la alta pentru sex anal dar asta te elibereaza si pe tine de datoria fidelitatii. Daca asa se pune problema, din momentul asta, fiecare e liber sa o faca cu cine pofteste si cand pofteste.
0
23-08-2016, ora 13:18
Dr.da
Nu este medic/terapeut
Dr.da
Ma bukur ca am gasit persoane care ma inteleg!
0
23-08-2016, ora 14:30
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Pai nu te lua el cu duhul blandetii. Nu ar fi fost mai bine sa o faci ca un act de daruire suprema fata de omul iubit decat sa o faci de frica? Cum adica sa te amenint ca se duce la alta daca nu stai? Daca se duce, se duce. Tace si nu stie nici cel mai intim prieten. Dar sa te santajeze cu asta nu sunt de acord.
Tu fa cum crezi dar nu fi carpa lui. Faceti in pat tot ce va taie capul dar, cu placere. Tine minte de la un barbat trecut prin multe. Nu te lasa calcata pe mandrie pentru nimic in lume. Pentru ca barbatii si copii au tendinta de a testa limitele permanent. Dupa ce ti-au depasit limita intinde coarda si mai mult. Invata sa nu accepti orice si nu turui prea mult din gura. Pastreaza tot timpul o aura de mister in legatura cu gandurile tale. O sa il ti ocupat sa nu te piarda.
0
23-08-2016, ora 15:12
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Act de daruire suprema?! Wtf...Cu cacat sau fara? Ca poate el il prefera cu...La fel si cu felatia, unii barbati poate prefera muia cu cacat, nu orice fel de muie(ass to mouth)... :))
0
23-08-2016, ora 15:28
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
David. Iti inteleg problema. Calmeaza-te. Sunt oameni si oameni. Sunt femei cu dorinte deosebite si barbati asemenea. Daca doi oameni inteleg ca in actul iubirii lor sa incerce sexul anal, care se face de mii de ani. De ce trebuie sa iti imaginezi o gura plina cu fecale?
De ce incerci sa convingi pe oricine, ca fobiile tale trebuiesc traite de toti? De ce crezi ca normalitatea ta este singura varianta?
0
23-08-2016, ora 15:47
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Fiindca, daca orice om s-ar folosi de ratiune, de constiinta, ar vedea foarte clar unde este normalitatea...Dar la unii, "creierul de labrador" a devenit mai puternic decat constiinta si nu mai pot vedea normalitatea, sau o vad intr-un mod distorsionat, cum le convine lor...
0
23-08-2016, ora 15:48
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
@Dr.da

In mod normal exista comunicare buna intre voi? Daca da, intreaba-l de ce isi doreste neaparat sex anal? Adica ce spera sa obtina de la o astfel de practica? Ce nu-i place la sexul normal? A mai practicat cu altcineva sex anal si i-a placut sau e doar o curiozitate, un fel de "altceva" care doreste sa-l practice cu tine? Daca ultima varianta e cea corecta, exista posibilitatea ca nici lui sa nu-i placa dupa ce incearca pt prima data.
Sfaturile primite mai sus sunt super, iti dai seama ca daca-i propui sa-l penetrezi tu pe el (mai intai) dar refuza dupa care il refuzi si tu si iti mai baga un santaj ordinar de genul "sotul cauta ce nu gaseste acasa" iar tu ii zici ca poti sa faci acelasi lucru, ii dai o lovitura dubla in orgoliu :) Poate renunta saracu' om la idee de buna voie si nesilit de nimeni :D
Si eu sunt casatorita, imi iubesc enorm sotul si el pe mine. Dar nu practicam asa ceva. Nici unul din noi nu-si doreste, el considera acest act ca fiind murdar (e o chestie spirituala aici, nu e doar ca faci o clisma si gata) si consideram sexul normal singura cale de a ne conecta din toate punctele de vedere. Stim cu totii, un orgasm sec il poti obtine cu jucarii sexuale dar sentimentele si conexiunea dintre doi oameni care se iubesc nu se compara cu nimic. Oamenii care nu iubesc de obicei fac un scop in sine din obtinerea orgasmului, incercarea unor practici ciudate sau nenaturale cand scopul ar trebui sa fie apropierea de persoana iubita, iar orgasmul, emotiile, fiorii toate sa fie consecinte. Asta e in general. Exista si cupluri care se iubesc dar carora le fac placere astfel de practici. Dar conditia de baza e sa sa fie amandoi pe aceesi lungime de unda, nu unul sa simta placere si celalalt durere, sa nu neglijeze sexul normal pt ca asta arata ca ceva scartaie rau de tot etc. Eu as zice sa aveti o conversatie k lumea pe aceasta tema, sa-i zici ca acest tip de sex e nenatural din multe motive intre care: anusul nu e facut pt sex, e plin de bacterii, nu exista lubrifiere naturala, muschii sunt altfel fata de cei vaginali, pot slabi, poate sa existe durere. Spune-i clar ca ideea nu-ti surade deloc, dar ca ai fi dispusa sa incerci o data ca sa vezi cum e. Zi-i de la inceput, ca daca apare durere si disconfort, adio idee pt totdeauna, iar el va trebui sa inteleaga ca nu are voie sa practice ceva ce tie nu iti face placere sau iti face rau.
0
23-08-2016, ora 16:04
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Daca e dispusa sa-l incerce, sa incerce prima data masturbarea anala, neaparat, dar singura, fara ca sotul sa asiste, sau sa fie prin preajma.Ca in felul asta va fi foarte relaxata si va vedea exact ce senzatii pot fi traite.O poate face in dus.
0
23-08-2016, ora 16:12
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Uite David ca poti sa dai raspunsuri geniale cand nu faci pe catarul.
0
23-08-2016, ora 16:15
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
Sa incerce singura cu un dildo dar... iti imaginezi ca daca ii provoaca durere nu mai poate incerca cu sotul ei nimic caci daca ar face-o ar fi incordata la maximum stiind ce urmeaza... Asa daca dupa primii cm are senzatii neplacute, poate o lasa in pace si renunta la idee. Asta daca tine cat de cat la ea.
0
23-08-2016, ora 16:37
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Dildourile sunt in general cu denivelari si pot produce disconfort. Sunt dildouri anale cu suprafata lucioasa si care sunt cele mai potrivite.
Am mai multe confirmari ca un penis produce mai putin disconfort sau deloc decat un dildo sau vibrator care nu a fost construit pentru utilizare anala sau mixta.
0
23-08-2016, ora 17:04
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Daca masturbarea anala ii provoaca durere, cu atat mai mult ii va provoca actul sexual, mai ales ca partenerul ei este dotat...Exista dildo-uri speciale pt anus, sau daca nu, poate incerca o varianta naturala, gen castravetii fabio sau clasica banana... :)) Cu lubrifiant din belsug, evident...Si sa nu uite de clisma, ca doar viziteaza casa cacatului, pe care il va gasi de fiecare data acasa...
0
23-08-2016, ora 17:43
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
:))) Da sa incerce o salata cu de toate, vedem ce iese. Deci, pana la urma tot penisul e recomandat dat fiind ca "dansul" e tinta finala. Dildo-ul poate fi mai mare/ mic, gros/subtire, denivelat/lucios in consecinta poate provoca senzatii complet diferite fata de "original".
0
23-08-2016, ora 18:06
Dr.da
Nu este medic/terapeut
Dr.da
Va multumesc pentru raspsunsuri.Exista comunicare intre noi el a spus ca nu a incercat asta niciodata dar isi doreste foarte mult..cu toate ca am dubii in privinta ca na incercat niciodata avind o viata foarte zbuciumata inainte de casatorie.
0
23-08-2016, ora 22:43
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Daca e vorba de un penis ca al lui Mandingo, ma indoiesc ca ar fi o alegere inspirata...In schimb, la dildo-uri gaseste ce dimensiune, forma si textura doreste...Ideea e sa evite pe cat posibil penisul in fund, ca acolo e vorba si de o componenta psihologica ce poate fi traumatizanta uneori, si nu din cauza durerii sau al disconfortului.Daca ea nu este pregatita psihic pt sex anal, mai bine sa nu faca.Unele fete s-au trezit izbucnind in plans, cum am zis, nu din cauza durerii sau disconfortului.In cel mai bun caz, senzatia simtita este aceea din timpul defecatiei cand apar acei fiori pe sira spinarii.
0
23-08-2016, ora 23:00
Dr.da
Nu este medic/terapeut
Dr.da
Deja numai pot comunika cu el ca inainte..am impresia ca numai la asta viseaza..de parca mam dezamagit putin in el.
0
24-08-2016, ora 13:17
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
@david, la dildo-uri gasesti orice dimensiune, forma, textura dar la penisul sotului ei nu. El e asa cum e si nu se poate modifica dupa bunul plac. De aia am zis eu sa incerce direct cu el pt senzatia aia e cea finala. Sau sa incerce cu unul care i se pare asemanator pt ca de ex daca ia unul mai mic si lucios iar acesta i se pare ok si va fi dispusa sa incerce si cu sotul ei, s-ar putea sa fie dezamagita constand ca e cu totul altceva. Am inteles ideea ta ca ea neavand experienta deloc trebuie sa vada care e senzatia prin orice mijloc.

@Dr.da, sotul tau pare obsedat de asta, poate nu te-a mintit cand ti-a zis ca n-a mai incercat niciodata deoarece idealizeaza prea mult "treaba". De obicei idealizezi prea mult ceva cand nu cunosti in profunzime. Dupa ce ajungi sa cunosti, nu mai exista idealul ci doar realul de care poti ramane "putin (sau mai mult) dezamagit"...cum ai zis si tu de sotul tau. Esti de acord?
Apoi, daca exista comunicare cat de cat trebuie sa-i spui omului tot ce simti. Dar TOT, incluzand toate riscurile si faptul ca tu ai avut hemoroizi si fisuri anale iar acest tip de sex iti poate face rau. Intreaba-l deschis cum ar putea sa se simta el bine cand tu te simti rau? Asta nu se face nici cu o persoana pe care o folosesti sexual, daramite cu cineva pe care pretinzi ca o iubesti. El trebuie sa stie toate astea, altfel ar putea sa creada ca tu nu vrei s-o faci doar asa, ca esti mai "al dracului".
0
24-08-2016, ora 14:08
david90
Nu este medic/terapeut
david90
@cris_89: Daca vrea neaparat sa incerce si sa practice sexul anal, anusul poate fi "antrenat"(largit) sa acomodeze orice penis, cu riscurile aferente...Cum am mai spus, exista oameni care fac fisting anal, si au ajuns la aceasta "performanta" in decursul catorva luni de zile in care, treptat, prin introducerea de dildo-uri de marimi din ce in ce mai mari, au ajuns sa aiba o gaura a curului cat pet-ul de cola de 2 l... Dar atat timp cat ea nu isi doreste sa incerce sexul anal, mi se pare o prostie sa o faca doar pt a-i face pe plac sotului.
De aceea, fetelor, deschideti bine ochii inainte de a va casatori, nu va mai grabiti ca fetele mari la maritat!
0
24-08-2016, ora 14:47
david90
Nu este medic/terapeut
david90
@cris_89: Ipotetic vorbind, daca te-ai trezi intr-o zi ca sotul tau vrea sex anal, ai pune fundul la bataie fara ezitare, cu speranta ca va fi o experienta neplacuta si nu va mai cere si a doua oara? Cu alte cuvinte, ce ai face tu daca ai fi in situatia ei?

Ca o gluma, ma gandesc ca va veni o vreme cand barbatii vor cauta fete virgine anal, cele virgine vaginal fiind aproape de extinctie.Sunt expert in a le identifica pe cele care nu mai sunt virgine anal... :)) Un anus folosit ca organ sexual, nu mai arata niciodata la fel, nu mai are aceeasi fermitate.

Va dedic si un cantecel... :))

https://youtu.be/-zHVW7Zy_vg
0
24-08-2016, ora 15:53
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
Si mie mi se pare o prostie, dar vezi si tu, exista persoane care sunt dispuse la orice sacrificiu pt persoana iubita, chiar in conditiile in care aceasta nu merita si nu iubeste cu aceasi intensitate. Dar si sa cumperi dildo-uri de toate dimensiunile pana iti largesti gaura de-un metru nu mi se pare ok. Daca ei incearca asta pt prima data, banuiesc ca stiu sa o ia incet, cu calm, doar varful pt inceput si daca se inainteaza cu alte ocazii si observa ca e dureros sau incomod sau ciudat, vor sti ca trebuie sa renunte la acest tip de sex. Analul nu e pt toti. Unora li se potriveste, altora nu. Celor carora nu li se potriveste n-ar trebui sa faca, e simplu. Nu e normal sa faci lucruri care nu ti se potrivesc doar ca sa faci cuiva pe plac. Cum nu e normal nici sa ceri persoanei iubite sa faca ceva impotriva firii sale, pt ca asta te descalifica ca om si denota o lipsa totala de respect fata de ea.
0
24-08-2016, ora 16:02
cris_89
Nu este medic/terapeut
cris_89
Probabil ca l-as pune o data sa vedem cum e. Tot ipotetic vorbind, daca ar fi o experienta placuta, l-as pune la bataie si a doua oara. Dar cam atat. Chiar si daca am avea orgasme multiple nu as face-o de multe ori date fiind riscurile. In realitate noua doar ideea ne face sa intram in rosu. Nu-i vb de experienta placuta sau neplacuta ca nu avem, e vb de faptul ca el imi respecta corpul dar si pe al lui - nu-i convine sa faca sex cu organul de unde iese rahatul. El are si niste idei fixe pe care nu i le scoti din cap cum ar fi: sexul anal e pt homo, e impotriva naturii etc iti dai seama ca nu sunt sanse sa-mi ceara asa ceva.
"in speranta ca va fi o experienta neplacuta" pt cine te referi: pt mine, el sau amandoi? Daca ar fi o experienta nepacuta pt mine si el ar insista sa o facem si altadata, i-as trage un sut in fund...cred ca si la figurat :) Eu i-am spus ei ce cred ca ar trebui sa faca, sa-i explice toate motivele pt care ea nu vrea acest tip de sex, iar lui nu-i ramane decat sa inteleaga. Daca nu, e un om ce nu merita osteneala.
0
24-08-2016, ora 16:02
Dr.da
Nu este medic/terapeut
Dr.da
Multumesc.Eu nu vreau sa incerc.Numai imi inchipui ce poate urma mai apoi si ma iau fiorii!
0
24-08-2016, ora 16:08
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Nu stiu de ce, dar eu am o lipsa totala de respect fata de persoanele care il practica.Eu il vad ca pe un act de umilinta, indiferent de context.
Dar masturbarea anala poate fi incercata macar de curiozitate, fiindca atunci esti doar tu cu propriul trup, nu iti violeaza nimeni intimitatea.:))
0
24-08-2016, ora 16:28
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Vaginul e "The Holy Grail" al orgasmelor feminine multiple.Ideea e ca foarte putini stiu sa-l utilizeze la capacitatea la care a fost el conceput...De ce sa-l scarpini invers(din interiorul rectului) cand il poti scarpina mult mai eficient direct?!
Foarte putine femei ajung la orgasm doar prin penetrare anala, iar motivul e lesne de inteles...
0
24-08-2016, ora 16:30
Siux
Nu este medic/terapeut
Siux
Draga mea, daca nu vrei sa incerci atunci nu incerci si gata. Ii spui clar si foarte serios ca nu esti dispusa sa mergi pana acolo orcat de mult l-ai iubi. Eu personal am primit un varf de dildo in fund. Vai de capul meu! Cand am simtit ca intra, am zis stop. Nu pot, nu mai vreau. Am zis ca daca o femeie simte ce am simtit eu, atunci nu ma intereseaza sexul anal. Daca o femeie il doreste, accept bucuros. Altfel nu o sa mai initiez astfel de practica in veci.
Fa ce te-a sfatuit David. Comanda tu, sau sotul tau un dildo. Roagal pe sotul tau sa accepte primul jucaria in fund. Foloseste la el mai putin lubrifiant. Comentati dupa. Eu cred ca va renunta ca si mine, in primele secunde. Partea naspa ar fi ca el sa descopere noi placeri. Atunci sa te tii. Sa vezi ce o sa va gauriti reciproc.
0
24-08-2016, ora 16:37
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Eu sunt de parere ca cei care practica sexul anal sunt mai mult atrasi de partea psihologica a actului si mai putin de senzatiile fizice traite.Adica le plac lucrurile mai neobisnuite, mai kinky, tabu.Cum au ajuns ei sa fie atrasi de astfel de lucruri, e partea a doua...Lasam neurostiinta sa descopere mecanismele de pervertire a mintii omului, fiindca eu cred ca orice fetish sexual poate fi invatat, dobandit...(am cunoscut-o pe propria piele)

P.s. Ma gandesc ce copil dragalas si inocent trebuie sa fi fost Rocco Siffredi cand era mic, si priviti-l acum... :))
0
24-08-2016, ora 20:05
Dr.da
Nu este medic/terapeut
Dr.da
Ma-ti ajutat foarte.mult cu sfaturile voastre!va multumesk din suflet, voi discuta cu sotul meu si voi reveni cu un mesaj sa va impartasesc parerea lui.
0
24-08-2016, ora 20:21
david90
Nu este medic/terapeut
david90
@cris_89: La tine m-am referit. In cazul sexului anal, experienta poate fi neplacuta de cele mai multe ori pt partenerul receptiv.
Deci, sa inteleg ca tie iti surade ideea sa incerci, doar ca el nu bate apropouri? Incearca masturbarea anala!
Adaugă un comentariu / răspuns
67 comentarii 1 23 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  • Sexul anal
  •