sex cand si cand | Forumul Medical ROmedic

sex cand si cand

26-05-2007
lola
Nu este medic/terapeut
lola
Am un prieten cu cre sunt de 8 ani si facem dragoste f rar. Cateodata exista doar penetrare de 2 min.Ma tachineaza tot timpul.Eu sunt destul de focoasa si cred ca sufar din cauza asta.Pot sa am dereglari din cauza abstinentei? Cred ca sunt si putin depresiva uneori?Ce sa fac? Vreau un sfat.
3 comentarii
0
27-05-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Abstinenţa nu dă dereglări endocrine, dar în plan psihologic poate da uneori simţăminte de insatisfacţie, neîmplinire. Trebuie discutat asta în cadrul cuplului. Dacă discuţia nu duce nicăieri, merită poate încercată psihoterapie de cuplu, desigur presupunând că ţineţi cu adevărat la prietenul dv încât legătura să merite salvată.
0
04-06-2007, ora 00:00
baypkee
Nu este medic/terapeut
baypkee
si eu intampin aceasi prbl. cu partenerul. Prima oara am crezut q am eu probleme, k sunt nimfomana...dar k timpul mi-am dat seama k el e vinovat. Pana si mama are o viata sexuala mai activa k a mea... eu am incercat sa discut q el dar nu poate.are grave prbl de comunicare. al tau prieten ce scuza are? :D
0
06-06-2007, ora 00:00
ov
Nu este medic/terapeut
ov
sal! chiar daca sunt baiat ma enervez sa aud ca pot fi prieteni asa insensibli. acum nu stiu cum se poarta in general cu tine dar daca in afara patului e tandru si dragastos atunci poate are o problema in creier. pai daca persoanei iubite nu i te daruiesti cu totul atunci cui? eu zic ca daca continua asa, incearca si tu sa nu te mai consumi, sa nu te mai aprinzi nici tu. intoarce-i pasiunea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele lipsei activității sexuale
  •