Sex inainte de menstruație

26-12-2017
Anonim9612
Nu este medic/terapeut
Anonim9612
Buna ziua! Acum 2 zile pe data de 24 Decembrie am facut sex protejat dar si neprotejat pentru ca am ramas fara prezervative... data ultimei menstruații a fost 3 Decembrie, si următoare menstruație trebuie sa imi vin pe 30 Decembrie. Am un ciclu destul de regulat, intre 28-30 de zile. Credeti ca pot sa raman însărcinată? In perioada fertila nu eram, si chiar daca ar fi asa, stiu ca spermatozoizii traiesc cam 5-7 zile, iar la mine daca ar fi sa calculez in 5-7 zile ar trebui sa imi vina menstruația, deci nu ar avea cum.Voi ce ziceti? Multumesc
2 comentarii
0
27-12-2017, ora 07:33
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
În mod normal nu ar trebui să fii însărcinată. Dar uneori mai sunt și excepții. Mai ai puțin până îți vine menstruația, deci nu are sens să stai cu emoții până atunci. Pentru mai multă siguranță, ia un test de sarcină de la farmacie și verifică personal.
0
27-12-2017, ora 22:44
Gizel
Nu este medic/terapeut
Gizel
Șansele sunt destul de mici.
Daca folosești calendarul menstruatiei si ai ciclul regulat atunci e foarte probabil să-ti folosească. Deci..no stres. Zic eu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •